| xxx_1439 a întrebat:

Care ar fi metodele de antrenament, prin care este posibil marirea timpului de ejaculare?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este relativ complicat, trebuie rabdare si intelegere din partea partenerei. Cand simti ca te apropii de ejaculare, te opresti, scoti penisul din vagin, luati o mica pauza de 1-2 minute(cu saruturi, mangaieri, dar fara penetrare). Si apoi continuati. Faci asa de fiecare data pana cand actul sexual ajunge la odurata normala (pentru inceput puteti alege durata de 20 de minute, fara sa calculati si pauzele). daca faceti asta la fiecare contact sexual, vei vedea ca in 6-8 luni se vor vedea rezultatele, pauzele vor fi mai rare si in cativa ani problema se va rezolva complet. E important sa faci acelasi lucru de fiecare data si cand te masturbezi.

5 răspunsuri:
| Sexualitate a răspuns:

Asa cum sugereaza Brigaela, fara a abuza, poti incerca si "masturbarea terapeutica". De regula, cand se masturbeaza, barbatii se grabesc, incercand sa obtina placerea maxima cat mai rapid (asadar, barbatul urmareste obtinerea placerii maxime, nu ejacularea). Tu va trebui sa vizezi calea opusa, asadar, ca sin cazul actului sexual cu partenera ta, amanarea acelui moment. Iar cu ajutorul partenerei tale, dincolo de cele spuse de Brigaela, va fi bine sa incerci sa stergi din memorie esecurile anterioare. Sa incepi de fiecare data, pe cat este posibil, de la zero.

| EuAlaStrain a răspuns:

Lol laughing. serios chiar ai vrea sa stii asta?

| Costică_6760 a răspuns:

Iei un ciocan, un cui... Mai departe știi tu.
Succese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe internet exercitii kegel, dar iti recomand si chinese brush, stud 100, warrior horse, tratamente ejaculare precoce http://www.ejaculare-precoce-tratamente.ro

| xxx_1439 explică:

Lol e tatto... raspunde direct la intrebare, daca ai de raspuns, dac nu faci treaba cu mina...