| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este diferenta maxima de varsta permisa intr-o relatie? De ex, eu am 17 ani? Care vi se pare varsta maxima a unui tip cu care as putea fi?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Intr-o relatie pasagera poti sa te implici lejer cu unul pana in 30
daca vrei si tu ceva serios, in care sa pui suflet, cred ca limita e de 25 de ani.chiar mai putin.
dar nimeni nu poate sa iti puna o limita.
nu trebuie sa stai fix cu ideea ca punct.mai departe de atat nu merge. dragostea vine... pur si simplu.

25 răspunsuri:
| nobody_9468 a răspuns:

Nu conteaza varsta, ci doar modul in care gandeste!
Mie una mi s-ar parea ok si un tip de 27, depinde de planurile de viitor ale fiecaruiawinking.

Bafta.

| clauss a răspuns:

Eu unul nu prea sunt de acord cu o limita de varsta, avand in vedere ca traim in Romania si conceptia noastra e alta, e bine pentru tine sa fie cat mai apropiata de a ta, dar nu mai mica de 17 in momentul de fata

| raisa1993maria a răspuns:

Eu am tot 17 si iubitul meu 21...
e adevarat ca atata timp cat iubesti nu conteaza varsta. dar nici sa fie mai mult de 7-8 ani diferenta! parerea meahappy

| virusake a răspuns:

Vad ca e la moda... deci cam 70-80 happy

| WickedBoy a răspuns:

35.Mai mult e deja aiurea.Parerea meastraight face

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva. Totusi, din experienta proprie(intre mine si sotie este o diferenta de 7 ani) si din cele observate este bine sa existe o diferenta intre barbat si femeie, respectiv in jur de cca 5 ani. Numai bine!

| Ionutzz97 a răspuns:

27-28

| pepe a răspuns:

Maxim 25 de ani pentru e, l dar si tu trebuie sa mai cresti putin, peste 3-4 ani poti sa-ti gasesti unul cu 5-8 ani mai mare ca tine.

| Gosh. a răspuns:

Cam 25...
Pe de alta parte, persoana potrivita poate avea orice varsta.

| lavynika a răspuns:

Cred ca o varsta mai potrivita pentru tine ar fi undeva in jurul varstei de 20 de ani, dar dragostea nu are varsta.Totusi nu e bine ca la 17 ani sa fi cu cineva de 30 de ani.Parerea mea.

| cyufulyky a răspuns:

Alex bitza ...nu cred ca e neaparat o prostie dar cred ca stii si u ca baietii se maturizeaza mult mai tarziu decat fetele iar baietii de 25 de ani de ex is pe aceeasi lungime de gandire cu fata de 17 eu asa cred adica asa este baietii se maturizeaza mai greu...winking deci nu e neaparat l moda sa fii cu un baiat mai marehappy

| AlexBitza a răspuns:

De ce trebuie sa intrebe mereu "vasrta maxima" adica vrei sa spui ca nu te-ai uita la un baiat mai mic nu? Este o moda mai nou si anume sa ai prieten cu 2-3 ani mai mare asta numai ca sa fi bine vazuta de cei din jur, ce prostie...

| myha a răspuns:

22.
Am vazut si cupluri cu dif de 10 ani intre, dar aia sunt penibili.

| StopTheWar a răspuns:

Eu daca ti-as fi parinte NU te-as lasa sa ai un prieten mai mare de 19 ani...

| MissSmile a răspuns:

Pai nu se spune ca dragostea n-are varsta?
Dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l luam pe bunica ca iubithee hee

| MissSmile a răspuns:

*bunicuhee hee

| cioca99 a răspuns:

Atata timp cat se ridica... nu are limita de varsta

| Emmeii a răspuns:

18 ani .

| Daysukki_4722 a răspuns:

Ca sa stii si tu dragostea nu are varsta. asta daca nu esti superficiala, fara suparare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna eu cred ca varsta ar fi13

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Can esti minora, diferenta de varsta nu ar trebui sa fie prea mare. Nu e deloc interesant sa vezi pe una de 14 ani cu unul de 25 sau 30. Aici nu mai vorbim de "dragostea nu are varsta". In schimb, o FEMEIE trecuta de 20 de ani, care stie cu ce se mananca viata si e maturizata din punct de vedere psihologic poate sa aiba o relatie si cu un barbat de 60, daca ea il iubeste.(si nu vorbim de portofel aici)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da: maxim cred ca 20-21 ani... asta doar daca este la fel de ``copil`` ca tine, asta depinde de felul lui de a fi, uite, de ex. mama avea 15 ani... si tata 21 era o diferenta de 6 ani intre ei, ea era prima lui prietena,si i invers, vezi u, el era la fel de ``naiv`` ca ea, si el era la inceput., deci, nu conteaza varsta, conteaza gandirea si felul lui de a fi, bine, asta pe langa alte criterii ale tale!;;

| maria_5981 a răspuns:

22-23.Gandeste`te ca noi fetele ne dezvoltam si intelectual si fizic, mai repede decat baietii.Asa ca n`ar avea rost sa et incurci cu unul de 18-19, sau in cel mai rau caz de 17 ani, ca si tinehappy

| mady4you a răspuns:

Eu cred ca 25 de ani

| gyany71 a răspuns:

Nu conteaza virsta important e intelegerea dintre voi 2