| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta intre "dragoste" si "iubire"? Multi mi-au spus ca nu e acelasi lucru.

7 răspunsuri:
| MadagasHardwell a răspuns:

Pai este... dragoste poti sa faci dar iubire nu. cel putin eu n am auzit pe nimeni ca "a facut iubire ".

Răspuns utilizator avertizat
| seth2016 a răspuns:

Stiau ei ceva. Exista mai multe feluri de dragoste (iubire).

- iubire pasionala (la asta unii ii spun dragoste)
- iubire pentru un prieten
- iubire pentru parinti / frati
- iubire fara obligatii (de exemplu flirt)
- iubire practica (fara sex)
- iubire de sine (creste stima de sine daca nu e exagerata)

| vocea a răspuns:

Nu e, dragoste este atunci cand esti atras de o fata iubire inseamna sa poti sa ii dai si un rinichi pentru ea

| RAY a răspuns:

Cand vei iubiti vei sti ce e aia iubire

| Em4nuel0Emmy a răspuns:

Cred ca e doar o diferenta, ca prin dragoste iubesti cu pasiune.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu exista, sunt sinonime cu sex si sunt aceeasi mancare de peste