| miksajon a întrebat:

Care e durata ideală a unei partide de sex?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

5 -20 de min.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ideala este aceea care ii satisface pe amandoi, ori fiecare are alte experiente, de aceea e necesara o perioada de acomodare/compatibilizare. daca nu e nici unul egosit sau indiferent, sau simuleaza.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Vad ca toti dati timpi scurti. ori, cel mai mult acuza femeile barbatii de scurtimea sau inexistenta preludiului. Iar specialistii sunt aproape unanimi ca marea majoritate a femeilor au nevoie de minim 15-20 de minute de preludiu. strict necesar lubrifierii ei si pregatirii vaginului de vizita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana in 7-8 minute, ce trece de asta e deja obositor si frustrant

| corbulalbrosu a răspuns:

Parerile sunt impartite, dar cu t'oate aceste se apreciaza ca un act sexual ''normal'' are o durata cuprinsa intre 5 si 15 minute. Si in materie de sex este valabila zicala : ''cei mult strica''. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Intre 3-7 minute. Mai mult dauneaza grav sanatatii.

| 90210 a răspuns:

In jur de 10 minute. Dupa e prea mult...

| asdf2kpower a răspuns:

6 minute și 9 secunde.