| SaveTheNature a întrebat:

Care e varsta ideala pentru a avea copii?

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

28 ani, 8 luni si 8 zile.
Nu exista o varsta ideala pentru asa ceva.

38 răspunsuri:
| SaveTheNature explică (pentru Wøodenpints):

Cand termini facultatea, nu mai ceri nici un banut din buzunarele parintilor caci te poti intretine absolut singur, si partenera ta isi doreste un copil. Putem discuta despre maturizare. Pana atunci,fugind de responsabilitati, e imatur sa vorbim despre maturizare.
Nu trebuie sa te dai matur ti-am mai zis.
Sunt anumite momente care te vor maturiza.
-atunci cand te vei intretine absolut singur
-atunci cand prietena, iubita sotia va ramane insarcinata.
-atunci cand te va lovi macar o boala, sau pierderea unui membru al familiei pe care il iubesti.
Ai randare, Vorba ta.-pana atunci distreaza-te.Eu mi-am trait viata asa cum am vrut, exact asa cum am vrut. Dar nu am fugit de probleme si responsabilitati.Viata curge. Si nu i te poti impotrivi.

| RAY a răspuns:

Barbatii peste 25 ani, femeii 23 ani, in primul rand conteaza maturizarea acelei persoane si situatia materiala, observ ca relatile facute dupa 30 de ani rezista in timp ma refer la barbatii

| RAY a răspuns (pentru SaveTheNature):

Tu cat ai?

| TychoB a răspuns:

Medicina moderna ne spune ca:
1. Daca esti barbat si esti fertil, la 40-50 (cifrele date de UK si US) ani ar fi ultima incercare, dupa aceea cresc procentele de risc pentru fat. (de ex autism)
2. La femei, consensul general este varsta maxima de 35 de ani. Acest lucru nu inseamna ca nu poti face copii dupa 35 de ani, doar ca daca faci un copil sansele ca el sa aiba probleme de sanatate (genetic vorbind) cresc considerabil.

| JamilaGizeh a răspuns (pentru Wøodenpints):

Adevarat!laughing

| Wøodenpints a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nu vreau copii sau relaţii de lungă durată. Nu-mi plac responsabilităţile sau chestiile de genul ăsta.
De ce continui să gândeşti după tipar, după care să aplici aceeaşi gândire pentru toată lumea?

| Seby90 a răspuns:

In momentul in care esti pregatit, il vrei si ai situatia financiara care sa iti poata permite asta.

Sau cel mai des intalnit caza e atunci cand se intampla.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce dai funda oricui doar să o dai? No name ti a răspuns bine, de ce nu i ai dat ei funda?