| anonim_4396 a întrebat:

Varsta ideala pentru a avea un iubit?

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Poate dupa 12-13 dar mama natura face ce vrea cand vrea deci poti sa ai surprize.Nu ai cum sa stabilesti limitele unor oameni.

| Azµre a răspuns:

Peste 16 ani... cu toate că la vârsta aia să nu te gândești la ceva de lungă durată... relațiile de lungă durată apar abia după 18 ani.

| AndrewAndy a răspuns (pentru Azµre):

Ce inseamna la tine lunga durata? Totusi sunt de acord cu tine ca in ziua de azi orice relatie incepe pe facebook, se termina tot pe fb sau eventual in club si nu dureaza mai mult de doua saptamani.

| Azµre a răspuns (pentru AndrewAndy):

Mă refer la ceva în care apare și sexul. Mai devreme de 18 ani nu văd ca o fată să fie pregătită de sex. Până atunci poate să aibă prieteni, să aibă relații dar limitate doar la atingeri, săruturi și nimic mai mult.
Peste 18 ani poate avea o relație de lungă durată, bazată atât pe sentimente cât și pe sex dar poate avea și de scurtă durată sau după zi pe alta, considerăm că atunci ar trebui să fie documentate de riscuri și de urmări.
Logic că acum depinde de fiecare om în parte de ce-i poate pielea și de ceea ce vrea.

| Felys a răspuns:

La majorat

| ErrorFound a răspuns:

De la 16 in sus. Mai jos de 16 e ciudat...

| NuMaContrazice a răspuns:

Dupa parerea mea dupa 15 ani, ca atunci cand ai iubit in scurta vreme iti vine si cheful de tavaleala si trebuie sa fii si putin dezvoltata/dezvoltat.

| BlitzLikeXd a răspuns:

De la 14 ani in sus cred

| NickName01 a răspuns:

Varsta la care este pregatita pentru ideea de relatie serioasa, de casatorie...

| KiduuxD a răspuns:

15 ani în sus.

| blondi1 a răspuns:

Dragostea nu are virsta daca inima iubeste nu poti face nimic