| BALLU a întrebat:

Care este,diferenta a face dragose, ai a face sex?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

La inceputul relatiei dragostea sau iubirea cum vrei tu sa o numesti este condimentata cu sex, foarte mult sex deci sunt interdependente. Dupa trecerea euforiei de inceput la un moment dat constati ca a ramas doar dependenta si anume doar cea de sex.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna. Sexul e sex si preprezinta actul sexual fizic intre minim 2 indivizi.

Dragostea e un sentiment.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mie îmi place foarte mult "EXPLICAŢIA" de la linkul :
http://www.irinab.com/2013/07/cand-si-cu-cine.html

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai a face dragoste cu cineva înseamnă sa ai sentimente pentru acel cineva, sa o faceți cu pasiune, sărutări.
Si a face sex, e sa ti potolești poftele atunci când ai chef, o faci cu cineva pentru care nu ai sentimente.

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Sex faci cu orice fata, dar pentru care nu simți nimic, decât atracția aia fizica.

Dragoste faci cu persoana iubita. E total diferit si mult mai frumos, din toate punctele de vedere.