| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferența între dildo și vibrator?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Vibratorul îți dă senzații iar dildo e cumintel și nu vibrează.

| dannyel86 a răspuns:

Dildo-ul nu vibreaza, spre deosebire de vibrator (de unde ii vine si numele).

| TLF92 a răspuns:

Cauta pe videochat sa vezi diferenta cum fac alea laughing) urla de placere cu vibratorul

| MariaJust a răspuns:

Explciat pe larg aceasta intrebare: https://justlove.ro/forum/vibrator-sau-dildo/

Pe scurt, vibratorul vibreaza si poate avea diferite functii, iar dildoul nu.

| Educatiasexuala a răspuns:

Dildo este pentru penetrație și nu vibrează. Vibratorul poate fii pentru penetrație sau doar stimulație externă, și vibrează?