| wonderbra a întrebat:

Casatoriti sau nu, cum reactionati cand aflati ca ati fost inselat(a)?

Răspuns Câştigător
| mirceagall a răspuns:

Pai reactia e aceeasi, sentimentul ca ai fost tradat e acelasi, dezamagirea si deziluzia sunt aceleasi.Doar ca, fiecare actioneaza in felul lui

15 răspunsuri:
| Raluca_2845 a răspuns:

Nu mi s-a intamplat... Dar cred ca turbez de gelozie.Sunt foarte geloasahappy

| selef a răspuns:

Nu ma impac deloc cu inselatul, fac urat.

| Anca a răspuns:

Ce nu stii nu doare...
Daca totusi as afla, desi m-ar durea. as lua in calcul tot inainte sa zic pas persoanei.
Ce. credeti ca urmatoarea persoana va fi fidela toata viata?

Daca as avea copii cu el, sau in functie de circumstantele in care m-a inselat... poate l-as ierta.
Nu-s sigura insa.depinde...

| theodoraafi a răspuns:

Cred ca m-ar durea foarte mult. eu sunt o fire foarte geloasa, e de ajunsa sa ia pe o fata in brate si sa fac urat dar sa aflu ca ma insala?
nu stiu, nu cred ca m-as putea obisnui cu gandul asta... dar am o vorba"cu ea o noapte, cu mine o viata..."

| andytza a răspuns:

Depinde cine imi da vestea... Inca nu am patit asa ceva si nu pot sa anticipez... Unei prietene s-a intamplat sa ii spuna chiar el si ea a apreciat faptul ca a fost sincer si l-a iertat. Daca a facut-o si a 2a oara,. nu stiu dar nu exista nici un fel de justificare pentru asemenea fapte.Eu nu iert chestii de genu` pentru ca o sa existe riscul sa se repete povestea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este prima data cand face asta si vad de la o posta ca ii pare rau...il las putin sa se chinuie si apoi il iert., dar daca este pentru a2-a oara...deja bye'bye mai sunt barbati pe planeta n-are rost sa-mi pierd timpu cu un prost.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Cu siguranta m-ar durea. Cum eu sunt o fire foarte sensibila si destul de geloasa.nu stiu cum ar iesilaughing

| denisaalexandru01 a răspuns:

Pai nu mi s-a intamplat pana acum! Dar daca mi se va intampla nu stiu dc zic asta dar nu il voi ierta! Serios daca ma iubea dc se ducea cu alta.sau! NU CRED CA LA-SI PUTEA IERTA! Sau chiar daca la-si ierta nu asi mai avea incredere in el.adica mai bine...tonguetongue

| lumylumy a răspuns:

Poi nu am fost inselata pana acum, dar daca se va intampla stie ce il asteapta(despartirea)peste asta nu trec si am 4 ani cu el...

April
| April a răspuns:

Suferi, juri ca pleci la mama, iti faci chiar si bagajul dar, pana la urma ramai si ierti.

| Linda a răspuns:

Cred ca as plange. Nu as cauta apoi sa fiu cu altcineva. Ca asa am promis la nunta. Nu mi s-a intamplat.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Greu de spus. sunt prea multe variabile! e una dintre cele mai devastatoare senzatii! te intrebi daca si ce ai gresit, daca mai merita s-o revezi, ce explicatii ai putea primi, cum le-ai primi, si cum - daca le-ai putea intelege si accepta?!, etc.

| AldanaBlue a răspuns:

De fiecare data reactionezi altfel. Cred ca toti am fost inselati macar o data in viata. Eu. l-am trezit noaptea din somn la ora 3 si i-am spus sa plece dracului din casa ca altfel il omor. laughing) Nu ma interesau explicatiile, nimic, doream doar sa plece. Cred ca acum nu as mai face atata scandal, as termina relatia pur si simplu. Si daca as avea 10 copiii prefer sa fiu singura decat alaturi de cineva care imi insala increderea si la urma urmei majoritatea inseala, deci nu pierd decat un bou care nu m-a apreciat, si da, as suferi mult daca l-am iubit si am avut incredere in el. Ar dura pana as avea incredere iar in barbati. Unele persoane pot sa ierte, sa mearga mai departe, altii care sunt casatoriti de nu stiu cati ani si au copii se resemneaza sau se fac ca nu vad. Eu nu as accepta, nici nu l-as mai putea saruta, ce sa mai zic de altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...

Sh eu am fost inselatacryingcrying

Sh sa stiti ca e foarte naspa, nasol...

El m-a inselat de doua ori...

Prima data l-am iertat, am crezut ca va trece...

Dar a doua oara deja...

In orice caz, el nu o recunoscut niciodata, pentru ca eu aflat de la o prietena...

Sh zicea ca ma iubeste, ca nu ar face asta niciodata...

Dar acum nu mai cred in cuv lui...

Deci, fetelor...Nucredeti in minciunile baietilorcrying...

Asta e sfatul meu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am ras in fata, desi nu stiam ce sa fac, sa nu arat ca ma doare.

am ras(in asa fel incat sa-i vina sa intre in pamant) de toate momentele care le-a petrecut cu ea.

l-am facut sa se simta ultimul om.

l-am lasat sa turbeze de durere(desi m a inselat, cu mine vroia sa fie). nu i-am raspuns la tel, nu m-am intalnit cu el.

l-am pus la cateva cheltuieli, mai mari.

si am dreptul sa-l insel o data, fara sa comenteze(si cand o s-o fac, o sa-i explic si o sa-i arat tot ce fac cu celalalt, in detaliu).

in final l-am iertat, pentru ca inima a ales pentru mine.