| Kkkl a întrebat:

Cât de fertila sunt cu 3 zile înaintea menstruației? Mai exista vreun ovul viabil pentru a se produce o sarcina?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti fertila deloc, inainte de menstruatie.

Ovulatia se produce la mijlocul perioadei dintre 2 cicluri menstruale si perioada fertila incepe cu 5-6 zile inainte de ovulatie si 48 de ore dupa ovulatie.
dar aceste lucuri pot fi calculate NUMAI cand se stie clar ca femeia are ciclul de tip REGULAT, care vine luna de luna FIX la acelasi numar de zile.
Daca ciclul variaza cu 2-3 zile sau este neregulat, atunci nu se poate afla cand este ovulatia si nici perioada fertila, fiind risc de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai este posibil sa ramai gravida, dacă faci sex cu 3 zile înainte de venirea menstruației.

| Robert2526 a răspuns:

Esti din pacate total infertila cu 3 zile inainte de menstruatie, daca vrei copil, nu e momentul potrivit