| anonim_4396 a întrebat:

Cat de importante credeti ca sunt relatiile in viata unui om? Credeti ca e mai greu sa reusesti in viata daca esti mai mult singur si esti in relatii foarte rar? Sa reusesti adica sa ai un job bun, sa iei decizii bune pentru tine, sa nu faci greseli de care sa-ti para rau, sa fii sanatos, optimist, sa te cunosti ca persoana.

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Omul e o ființă socială, deci nu poate trăi izolată, de aci rezultă că relațiile inter-umane sunt extrem de importante.

| Clorox a răspuns:

Sunt importante, ai nevoie de sfaturi, de sprijin si cateodata de o vorba buna. Cine face chestiile astea daca esti singur?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E destul de important ca o persoana sa socializeze, mai ales in societatea contemporana. Nu e nimic rau in a fi singur, dar toti avem nevoie de afectiune, sfaturi, iubire etc si aceste lucruri nu le poti cumpara, ai nevoie de oameni care sa ti le ofere. E benefic sa ai momente de singuratate, in care sa iti aduni gandurile, dar sa nu devi un lup singuratic. Parerea mea este ca mai intai sa te realizezi pe plan emotional, profesional, financiar si mai apoi sa te "avanti" in relatii.