| OnlineZ a întrebat:

Cat de mult conteaza sa ai incredere in propria persoana?

Răspuns Câştigător
| oanard174 a răspuns:

Foarte mult,dc? pentru ca daca nu ai incredere in tine nu poti face nimic de una singura,iti este teama sa nu faci greseli,daca alte persoane din jurul tau observa ca nu ai incredere in tine,nici ele nu vor avea incredere in tine,dc?(cel mai probabil isi zic asa:daca ea nu are incredere in ea,eu de ce as avea? daca tu nu ai incredere in tine, atunci cine? deci conteaza fff mult sa ai incredere in tine, sa te simti capabila, sa stii tu pentru tine ca poti face chestii pentru tine, nu pentru altcineva, chestii pe care doar tu le poti face pentru tine, nu sa astepti de la altii. conteaza mult, extrem de mult.parerea mea.

6 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Increderea in sine iti da libertatea de a face greseli, si de a face fata esecurilor fara aceea senzatie ca si cum lumea s-a prabusit in jurul tau, sau ca esti o persoana fara valoarehappy

| LeontinAndrei a răspuns:

Increderea in propriile puteri este foarte importanta. Daca nu ai incredere in tine nu vei reusi sa faci absolut nimic, te vei lovi de diverse situatii ce iti vor parea dificile si vei spune "este mult prea greu pentru mine, nu voi reusi" si evident ca asta se va intampla, nu vei reusi.

Un lucru foarte interesant pe care l-am invatat in timp ce studiam hipnoza este faptul ca daca noi ne imaginam ca un lucru va merge prost, subconstientul nostru are tendinta de a face acel lucru sa mearga prost doar datorita faptului ca noi ne-am imaginat ca asa va fi. De aceea este important sa avem incredere in propriile noastre forte si sa gandim mereu pozitiv.

| mona a răspuns:

Daca nu ai incredere in tine, nu te poti astepta sa ai incredere in alte pertsoane, deci conteaza f.f. mult increderea in propria persoana

| Sara2 a răspuns:

Enorm de mult
daca nu ai incredere in tine, pierzi totul, avsolut totul

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Fara sa ai incredere in tine nu poti face absolut nimic!

| DianaDiia a răspuns:

Foarte mult.