| Sara2 a întrebat:

Cate dintre voi utilizati metoda coitului intrerupt? ati ramas sau nu insarcinate? vreau sa aud ca a ramas vreuna pe proprie piele, nu din auzite

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Logodnica unui bun prieten de familie a nascut saptamana trecuta. A ramas exact prin aceasta metoda. Mai am o vecina care a ramas insarcinata asa si mai stiu cateva fete care au ramas insarcinate la fel. Eu am folosit aceasta metoda o perioada scurta, imediat dupa nunta. Sotul meu nu a acceptat in ruptul capului sa folosim aceasta metoda inainte de casnicie, fiindca mi-a zis ca nu ar vrea ca lumea sa comenteze ca m-am maritat ca eram insarcinata si nici nu ar vrea ca fiul sau fiica lui sa calculeze la o anumita varsta si sa afle ca a fost conceput in afara unei casatorii.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Stiu o prietena foarte buna care foloseste metoda asta de o perioada lunga si nu a ramas pana acum insarcinata.Acum depinde si de corp, fertilitate, metode, grija etc

| Anca a răspuns:

Eu practic aceasta metoda si nu am ramas. Dar sufar de endometrioza. Asa ca nu o practica si tu cu aceiasi siguranta ca si mine. laughing

| radu75 a răspuns:

Nu este o metoda de contraceptie, este doar o metoda f planificare familiala, adica in familie daca e sa se intample se intampla, e in cadrul familiei. In momentul erectiei penisul secreta un lichid vascos(si vaginul secreta) rolul acestuia e de a lubrefia in timpul actului sexual. Acest lichid nu este sperma dar contine spermatozoizi care sa ti faca o figura. In plus aceasta metoda creeaza o senzatie de insatisfactie femeii, prin intreruperea actului sexual, reduce placerea sexuala a femeii (e si motivul pentru care eu cu sotia am incetat sa o mai folosim) si mai ales se poate intampla ca din dorinta prelungirii momentului placerii barbatul sa si retraga penisul prea tarziu.

| ivona a răspuns:

Eu practic aceasta metoda si nu am ramas niciodata insarcinata, iar daca s-ar intampla sa raman nu ar fi o asa mare problema, nici pentru mine si nici pentru prietenul meuhappy

| carmi_6480 a răspuns:

Eu folosesc metoda de trei ani si nu am ramas insarcinta pana acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coitus intreruptus se foloseste pentru prelungirea actului sexual.nu pentru a ramane insarcinata.eu il folosesc, pentru a prelungi placerea si partida de dragoste.cu sotia.sarcina cand am planificato atunci a venit. fara prea mari calcule si probleme.azi ne-am hotarat azi am facut. e culmea.cand aud ca unii se chinuie cate un timp oarecare, parca ii invidiez.la mine, anul si carlanul, asa ca o chestie comica si vorba romaneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o folosesc de 1an si nu am patit nimic pana in momentul de fata. Mai am prietene care o folosesc si tot asa...nimic. Asta depinde de fiecare, nu poti spune nici ca da nici ca nu.Cred ca cele care au ramas sunt prea fertile sau au fost pacalite de barbatii care nu s`au putut abtine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc metoda asta de 7 ani...si nu am ramas niciodata! sper sa nu fie de acum inainte happy

| SofiaTeodorescu a răspuns:

Mama o foloseste si nu a ramas gravida doar cand a planificat, am prietene care o folosesc de 7 ani? Eu de 2 si nu am ramas, poti sa ramai in cazul in care partenerul este neatent si scapa putin sau il scote fix in acel moment, prietenul meu il scoate cum mult inainte, plus de asta isi poate controla lichidul preseminal adica il simte cand vine il scoate afara asteapta sa curga chestia aia transparenta si gata, si am facut-o in perioada fertila.

| monikutza a răspuns:

Buna eu folosesc de 2 ani asta si nu am ramas insarcinata.

| kitten22 a răspuns:

Eu si prietenul meu utilizam metoda asta si am ramas insarcinata dupa circa un an.si am vazut clar ca si-a dat drumul afara dar s-a intamplat.eram in perioada fertila probabil lichidul ala dinainte care ar contine si el o cantitate mica de spermatozoizi dar deloc neglijabila zic eu...am ramas insarcinata la 19 ani si am pastrat copilul. si de atunci nici ca am mai folosit vreodata metoda asta de contraceptie