| anonim_4396 a întrebat:

Ce anticonceptionale iti regleaza menstruatia si apoi ramai insarcinata

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru asta trebuie sa te duci la ginecolog, sa-ti faci analize si investigati. Nu exista un preparat universal valabil, unele femei au nevoie de hormoni tiroidieni sau de bromocriptina pentru a-si regla menstruatia.

| elena a răspuns:

Cati ani ai?
Daca esti o persoana normala si menstruatia este la fel...
Ce intrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Numai medicul ginecolog poate prescrie un contraceptiv pentru reglarea ciclului menstrual și ulterior unul să compenseze dozarea hormonală favorabilă unui sarcini.
Sănătate.
Pa, pa.