| casmaua a întrebat:

Ce credeti despre politisti corupti care dau amenzi doar celor ce nu-si permit sa plateasca o taxa nescrisa?

Răspuns Câştigător
| bubulikutza a răspuns:

Este legal ca politistul sa de-a amenda tuturor celor care nu respecta regulile sau fac alceva.Cine nu isi permite sa plateasca de ce nu a respectat regulile? Un om care stie ca daca nu va respecta regulile odata si odata va fi prins si nu-si permite sa-si plateasca respecta regulile(bine, un om civilizat).

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Dupa cum spune si Cosmotel, ofiterii merita de cele mai multe ori respect. Ceilalti, sunt niste figuranti ( majoritatea ) si incearca sa isi faca ei renume ca sa avanseze.

| casmaua explică:

Cand spun taxa nescrisa ma refer la mita(dau amenzi mari doar celor care nu au bani sa dea mita) ca la o amenda de 10 milioane e de ajuns sa dai si 2 milioane ca te lasa. si iti spun eu ca pe mine mereu m-a luat politia cand nu am facut nimic si cand faceam nu ma luaulaughing am luat amenzi pe degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O taxa nescrisa inseamna ceva ilegal\, dar amenda e ceva legal din toate punctele de vedere pentru ca, numindu-se amenda, n-are cum altfel.Deci ai gresit dar iti interpretezi vinovatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre subofiteri am o parere proasta... insa despre ofiteri una buna big grin