| Anonim3177 a întrebat:

Ce efecte secundare are pastila de a doua zi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma folosirii pastilei contraceptive, in organismul femeii respective intreaga ACTIVITATE HORMONALA este dereglata pe o anumita perioada care poate fi o dereglare minora de la 2-3 luni pana la o dereglare majora/severa de 9-12 luni. De asemenea intotdeauna si procesul sangerarii menstruale devine mult sau mai putin ANORMAL, ATIPIC, IMPREVIZIBIL.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Pastila de a doua zi poate determina efecte precum:
-senzații de greață sau amețeală,
-vărsături,
-dureri de burtă sau de cap
-schimbări ale ciclului menstrual
-sensibilitatea resimţită la nivelul sânilor,
-sângerările care pot să apară în afara menstruaţiei -stare de oboseală

| vampyremisa a răspuns:

Greata, varsaturi, vertij, si poate sa iti vina dupa circa 4 saptamani dupa ce ai luat-o. intreaba un farmacist pentru mai multe detalii.