| Cheo0S a întrebat:

Ce este recomandat sa faci in cazul unui santaj emotional? sad

Răspuns Câştigător
| MotanulAlbastru a răspuns:

"Am eu destul contact cu oamenii stai tu linistita."
N-ai inteles. Asta e problema rolling on the floor)

31 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Să nu te lași șantajat.
Adică, să fii măcar puțin inteligent cât să poți realiza situația în care te găsești.

| Cheo0S explică (pentru Hammurabi):

Si atunci ce faci daca ea nu se lasa santajata? laughing

| Hammurabi a răspuns (pentru Cheo0S):

Păi tu ești cel care vrea să o șantajeze emoțional pe ea?

| Cheo0S explică (pentru Hammurabi):

O santajez deja.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru Cheo0S):

Fata aia sigur are măcar un neuron în plus față de tine dacă zici că te ignoră. Nu ai tu şanse să şantajezi nici o muscă, darămite pe ea. sad

| Hammurabi a răspuns (pentru Cheo0S):

Acum 2 ore | Cheo0S explică (pentru Hammurabi):
O santajez deja.

Păi nu rezolvi mare lucru, pentru că, chestia asta nu e eficientă fiindcă nu poate ține prea mult.

| mentholinks a răspuns:

Fii mai concret.

| Emma30555 a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate

| VoidEternal a răspuns:

Să suni la poliția emoțională.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să îi spui ei că ai găsit pe alta și să îi ștergi numărul de telefon și când te mai sună ea să îi spui că nu știi cine este și să nu te mai sune.

| Cheo0S explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce sa ii spui dupa aia pari tu persoana rea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cheo0S):

Atunci las-o pe ea să își bată joc de tine și să considere că face ce vrea cu tine.

Mai bine să fi tu băiatul rău decât unul de care își bate joc una.

| Saiko10 a răspuns:

Sa explici situatia mai bine inainte sa ceri sfaturi.

| Cheo0S explică (pentru Saiko10):

Imi viziteaza una locul de munca zilnic si nu stiu cum sa scap de ea sa nu-i mai vad moaca. Nu imi raspunde la mesaje si ma ignora total.

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru Cheo0S):

Cică te vizitează zilnic la muncă, dar nu îți răspunde la mesaje şi te ignoră total. Păi cum vine asta? laughing
Îți dai prea multă importanță, ca de obicei. Poate fata stă prin apropiere şi atunci îi e mai la îndemână să meargă la supermarket-ul ăla să-şi ia şi ea un cartof decât să bată drumul până la altul.
Şi cică te vizitează pe tine.Auzi la el. rolling on the floor
Mă amuză cum fix voi ăştia vai de capul vostru vă credeți nişte feți frumoşi şi mai ales, fără niciun defect după care stau în limbă toate femeile.

| Together a răspuns:

Sa te desprinzi emotional, sa nu mai fii vulnerabil in fata persoanei respective.

| Kiran a răspuns:

Hmm..nu e nimic recomandat. daca o faci, mereu va folosi santajul emotional, daca nu o faci. risti sa il / o pierzi in viitor. Ar fi o varianta sa folosesti o "arma" asemanatoare numita "dragalasenia". Adica sa o/il iei in brate de exemplu, spunandu-i ca totul va fi bine. Doar daca nu e ceva foarte grav ar putea sa iti respinga imbratisarea si sa devina mai serios, iar in cazul asta. ori dai explicatii ori "pa si la revedere".
Oricum, depinde de nivelul sentimental al vostru, cu ce te-a santajat si cat de mult preferi sa mergi cu el/ea in viitor ca sa faci asemenea "planuri".

| MotanulAlbastru a răspuns:

Ești mai rău decât credeam... Fata își face cumpărăturile și își vede de viață și tu în paranoia ta sinistra crezi că vine pentru tine rolling on the floor doamne ferește!

| Cheo0S explică (pentru MotanulAlbastru):

Esti mai proasta decat credeam.
Am mai vorbit cu unele fete si cu care nu a mers au avut bunul simt sa dispara din magazin. Asta nu are pic de respect de trebuie sa-i mai vad moaca si saptamanal. Eu in locul ei nu as fi avut tupeuL ordinar sa mai vizitez locul de munca unei fete care care am refuzat-o sau nu a mers treaba de parca nimic nu s-ar fi intamplat.

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru Cheo0S):

Daca ai incercat ceva cu tot orașul și nu a mers, tot orașul să-ți ocolească ție magazinul, a? rolling on the floor Sa dați faliment în 2 zile. Să-și schimbe oamenii traiectoria spre casa sau obiceiurile alimentare sau bugetul ca sa ai tu liniște că nu poți trece peste un banal refuz. Dacă ti-era colega și venea zilnic la munca ce făceai? Doamne ferește rolling on the floor
Așa important te crezi tu ca sa se dea cineva peste cap pentru tine? Mai ales o persoana căreia evident nu-i pasa de tine că de aia ți-a dat jet?
Extraordinar.
Eventual să nu mai iasă nici din casa, că poate va întâlniți pe strada și plângi rolling on the floor
Șocant dar oamenii continua să aibă o viață și să meargă in diverse locuri și după un eșec sentimental.
Dacă o traumatizai, te ocolea ea, stai lin.
Nu are nicio treabă cu bunul simt. Eu dacă am nevoie de un produs pe care îl găsesc la Profi, pai mă duc la Profi mă doare pe mine-n fund cine e la casa.
Nu mai bine îți cauți și tu un loc de muncă unde sa nu fi in contact cu oameni care au nevoie de aprovizionare zilnic? Să muncești dintr-un bârlog ar fi mai sănătos pentru toată lumea. E clar că nu ai ce căuta în contact cu oamenii.

| Cheo0S explică (pentru MotanulAlbastru):

Pai deh.nu eu sunt cel care incearca cu tot orasul. Spre surprinderea mea. Sunt un plangacios timidut. Ai uitat?
Nu te mai criza asa la mine wtf? Cine te-a suparat... Si terminati dracu cu arogantele astea de Cluj :rolling on the floor. Ca esti toata oparita intre craci si pe langa asta mai faci si pe inteligenta.
Scuza-ma dar dai impresia ca esti o fufa dinaia de se asteapta sa fie primita pe cocor rosu in timp ce-si face cumparaturile. Vezi? uite.acum nu te mai fac javra sunt baiat cumintel.

Am eu destul contact cu oamenii stai tu linistita. Acum ca trebuie sa-i mai suport si iesirile unora e partea a doua.

| Cheo0S explică (pentru MotanulAlbastru):

Ce n-am inteles?

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru Cheo0S):

"Am eu destul contact cu oamenii stai tu linistita."
N-ai inteles. Asta e problema rolling on the floor)

| SirenicaCuMomite a răspuns:

"Esti chiar nebuna"
Of,haide, să nu-mi zici că te-am surprins. sad
"Nu mi-ai cerut drept de autor"
Aşa sunt eu mai nepoliticoasă.
" iti cam place de mine de imi folosesti poza."
Da, fiartă sunt.M-am udat toată când ți-am văzut poza.
"Si cum stii si tu cum sunt eu am traumatizat-o si nu Mai vorbeste cu mine."
Da, ştiu şi eu cum eşti şi chiar mă bucur pentru amărâta aia. Cu toții mai avem rătăciri în viață.
"Unde am spus eu ca vine pentru mine? Unde?"
Ai zis că îți vizitează locul de muncă. Munceşti la Profi, nu la pompe funebre sau în alt loc unde nu obişnuieşte lumea să se ducă zi de zi. Fata doar îşi face cumpărăturile.Las-o în pace.Schimbă-ți job-ul dacă nu-ți convine.
În rest, nu mai comentez că n-are rost.Şi-aşa nu pricepi nimic.

| Cheo0S explică (pentru SirenicaCuMomite):

Acum inteleg de ce esti paranoica sa-ti sharuiesti informatiile personale.
Nu toata lumea ar face ce faci tu.

| Cheo0S explică (pentru SirenicaCuMomite):

Sper sa supravietuiasca contul asta macar o luna.
Eu sunt bajet finut si nu iti dau report.

| Cheo0S explică (pentru SirenicaCuMomite):

Nu inteleg la ce drac te asteptai sa ma dau cu capul de tastatura ca faci asta sau ce? Doar ma amuzi sincer.

| SirenicaCuMomite a răspuns:

"Bãnuiesc si eu ca ar trebui sa te uzi, nu gasesti prea des altii care sunt asa sexosi ca mine care sa-ti dea atat de multa atentie."
Ai dreptate.Nu ştiu ce m-aş face fără tine. sad
"Hai mars."
Mă răneşti. broken heart
"Acum inteleg de ce esti paranoica sa-ti sharuiesti informatiile personale.
Nu toata lumea ar face ce faci tu."
Da,ai înțeles tot.
"Sper sa supravietuiasca contul asta macar o luna.
Eu sunt bajet finut si nu iti dau report."
Vai,mulțumesc, apreciez.
"Nu inteleg la ce drac te asteptai sa ma dau cu capul de tastatura ca faci asta sau ce?"
Of, Morbi, dragă, nu mai fi aşa nervos.Ieşi în fața blocului şi atinge iarba.

| Cheo0S explică (pentru SirenicaCuMomite):

Nu stau la bloc.
Dar pot sa te duc la pui.
Vi sa-i vezi?

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru Cheo0S):

Atunci iarba din curte.
Ce fel de pui?

| SirenicaCuMomite a răspuns (pentru Cheo0S):

Dacă te referi la pui de găină, nu, mersi.