| FloriinDobrinn a întrebat:

Ce inseamna acele vene de pe penis? Mentionez ca am doar 17 ani.

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Sunt venele de irigare a penisului. La fel sunt la toate membrele: unele mai vizibile - in special la adulti -, altele nu. Dar nu numai la membre.

| Nemessys a răspuns:

Stai calm, nu are ce sa insemne rau. Exista un mit care cica daca te masturbezi de prea multe ori, acele vene pot exploda. FALS! Ba din potriva, cand penisul este in erectie si acele vene sunt,, umflate" este perfect normal si asta inseamna ca-si fac treaba.
Deci sa nu ai nicio teama in privinta asta ca trebuie sa ai grija cum manuiesti surubelnita. Nu.