| pissi_8742 a întrebat:

Ce inseamna fatala... femeie fatala?

4 răspunsuri:
| XK a răspuns:

O femeie care te omoara ca-sa iti ia banii laughing

| anonymus a răspuns:

O femeie periculoasa in timpul actului happy

| MitroiBogdan a răspuns:

Da nu e mai bine zic eu sa stati in banca voastra asa cumintei ca nu e de voi Chestiile astea cu tot cu dezacoarde ca sa facem haz de necaz deci bai bagati-va mintile in cap ca nu exista decat in filme asa ceva ca la noi femeii fatale ii zice dama de companie sau DAniela Crudu alias c**va.

| Nαty a răspuns:

Tipul de femeie care intriga cel mai mult si care creeaza cea mai mare coada de admiratori este, dupa cum stim cu totii, femeia fatala. Desi este o atitudine destul de greu de adoptat si la fel de greu de mentinut, puteti fi sigure ca imprumutarea acestui stil va va aduce cel putin un milionar la poarta. Ce trebuie sa faca o femeie pentru a deveni o astfel de entitate superioara, un magnet pentru barbatii de toate varstele? In primul rand, ar cam trebui sa arate bine. Adoptarea unei astfel de atitudini de catre o "urata" (scuzati expresia) este de obicei ilara si are ca efect alungarea tuturor persoanelor, indiferent de sex, din preajma dumneavoastra. Asa ca primul pas este mersul la sala, la coafura si cosmetica pentru upgradarea look-ului. Abia dupa aceea se poate trece la pasul doi: hainele.

O femeie care are calitatea de a atrage privirile barbatilor se poate imbraca si in zdrente si tot se face remarcata. Asta nu inseamna desigur ca asa si trebuie sa se imbrace. Pentru a deveni o femeie fatala in toata regula, vestimentatia dumneavoastra trebuie sa fie extrem de elaborata, dar sa creeze impresia ca nu v-ati chinuit deloc in alegerea ei deoarece una dintre trasaturile marcante ale femeii in jurul careia roiesc barbatii este aceea ca pare foarte sigura pe ea, lucru care trebuie sa reiasa din modul de a va imbraca. Accesoriile si machiajul trebuie sa fie puternice, sa exprime siguranta si stabilitate si sa nu fie in niciun caz prea stridente. Am ajuns la ultimul element si cel mai important in realizarea femeii fatale - atitudinea. Nu uitati, pentru a face barbatii sa se simta nesiguri si inhibati si a-i atrage precum lumina atrage fluturii de noapte, trebuie sa debordati de siguranta si incredere in sine. Femeia fatala nu rade, ci, in cel mai bun caz, zambeste, nu se scarpina, nu face grimase, nu se sterge la nas, nu se plange, nu vorbeste de dragul conversatiei, nu coboara privirea sub nivelul interlocutorului, nu face gesturi inutile, nu este afectata de niciun subiect de discutie, indiferent cat de ingrozitor si, in nicio circumstanta, nu incearca sa impresioneze pe nimeni prin ceea ce zice sau face.