| RAY a întrebat:

Ce inseamna o relatie serioasa? ce inseamna a fi pregatit de asa ceva? sincer sa fiu eu nu stiu ce vreau de fapt stiu e aiurea, poate vream sa cunosc o fata dar cand am dat anunt matrimonial mi-a dat mesaj una casatorita cu copil de 5 ani, aiurea

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Prefer sa "ma binecuvantez" singura cu un copil care e al meu. Sunt foarte mulți care pun problema asa, si pe buna dreptate. De asta sunt multe femei singure cu cate un copil. Pentru ca le este greu sa intalneasca pe cineva care sa accepte situatia. Si pana la urma, de ce ai face-o? Eu nu as putea iubi in veci un copil care nu e al meu. Nici sa accept un bărbat cu un copil, indiferent cat de grozav ar fi. Ok, copilul nu are nicio vină. Dar nici eu nu am. Atat timp cât eu nu am "tare" din spate...De ce trebuie sa accepti ca partenerul sa plătească pensie de intretinere, sa nu poată petrece timp cu tine, ca duminica are program de vizita, sa fii fortata de împrejurări sa te porti frumos cu ala mic, sa vina la tine in casa si sa vorbească despre mami, sa stea la spital ca il suna fosta nevasta ca ala micu are febra, sa vina cu voi in concediu. Uneori copilul e mic sa inteleaga si poate trai cu impresia ca tu esti vinovata pentru ca taică-su nu e cu el. Ooo daaa! O binecuvântare!
"O femeia care are un copil este o femeie dornica de stabilitate". Pai din câte observam mai sus, se pare ca nu. Sunt si prostituate care au copii. Sunt femei care fac copii "din flori". A fi mama înseamnă sa ti se acorde anumite calități? Ce certitudine ai ca e si responsabila?

33 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Probabil sotul o neglijeaza sau e punctul de a divorta!

Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru raluk27):

Copilul e o tara? Doamne, imi pare tare rau sa aud din gura unui om asa ceva.
permite-mi sa ma retrag din discutie, nu pot si nu vreau sa ma cobor in subuman.

| raluk27 a răspuns (pentru Brigaela):

Mai bine. Iti urez succes in a deveni institutie de binefacere! Sunt multi copii in Africa si abia așteaptă sa fie adoptati.