| RAY a întrebat:

Inainte sa ai o relatie trebuie sa fi pregatit pentru ea, ce inseamna a fi pregatit pentru o relatie serioasa, matura de viitor nu relati de copii mici de persoane mature?

10 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Cati ani ai? 15-16?
O astfel de relatie nu poate fi alimentata doar de unul din parteneri, daca ar fi asa, ar fi mult prea usor.
Trebuie ca ambii parteneri sa se implice total in relatie ca sa fie asa cum zici tu, serioasa, matura si de viitor;
Ca sa ai o astfel de relatie trebuie ca ambii parteneri sa fie logici in situatiile tensionate care apar mai devreme sau mai tarziu, e nevoie de dragoste pura, de maturitate in gandire, de intelegerea partenerului, de daruire (adica sa ii faci ce plac, sa cauti sal multumesti, sa-l faci sa se simta iubit)...
Din pacate foarte multe fete/baieti cred ca stiu toate aceste lucururi dar proba practica demonstreaza contrariul, in teorii toti suntem buni, practica ne omoara!

| RAY explică (pentru Jony123):

23 de ani, nu spui nimic de latura finaciara de ce?

| unknøwn a răspuns (pentru RAY):

Termină odată cu prostia asta de clişeu cum că Trebuie să ai bani ca să ai femei frumoase.
Pentru că nu e adevărat!
Eşti manipulat rău bă băiatule. Bănuiesc că vezi la televizor curve care umblă cu bărbaţi doar pentru bani, alea-s EXCEPŢII!
Poţi să fii sărac, să stai în garsonieră, să ai salariu 8 milioane pe lună, să n-ai maşină, cu toate astea poţi să ai gagică afaceristă dacă eşti băiat deştept.
Până n-o să renunţi la frustrări N-O SĂ AI FEMEI!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jony123):

Ai vazut ce varsta are, cu toate ca are 23 24 de ani se poarta ca un copil, a mai pus intrebari din astea tampite unele si mai si.

| RAY explică (pentru unknøwn):

Nu la asta m-am referit si la faptul ca nu a spus nimic de latura financiara adica o casa, masina, banii ca sa cresti un copil de astea de fapt nimeni nu prea a inteles intrebarea in fine voi vb cu ateii de azi incolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba ma jur tu esti praf rau cu intrebarile tale cu tot.
Ai postat o gramada de intrebari cele mai multe fiin d asa scrise parca de un copil prost, tu pe deasupra ca areti ca un copil, gandesti ca un copil, te porti ca un copil.
Sinucidete

| piticelm a răspuns:

Ha ha....in padure deci laughing

| RAY explică (pentru piticelm):

Nu in padure nu caut relati cu ursi

| Lumeaîn3D a răspuns:

Păi să fii pregătit înseamnă să nu înşeli, să ştii exact ce vor fetele, să fii matur în orice caz..Cind spun relaţie matură mă refer la faptul că trebuie să fii matur, să o înţelegi, să-i daruieşti iubire şi afecţiune şi să nu o bagi în pat după 3 întîlniri, înţelegi la ce mă refer, majoritatea băieţilor vor doar o aventură pe o noapte, în cazul relaţiilor pure şi serioase nici nu merge vorba de pat, cred că giugiuleala în pat trebuie făcută doar după ce va-ţi măritat big grin...De vreme ce ai deja o relaţie serioasă, uită de cluburi, nu ai nevoie de ele de vreme ce ai persoana iubită lingă tine,,, uită şi de decolteul generos al unei blonde care merge pe stradă,, A şi încă ceva!,, nu te supăra,, dar de vreme ce ai 23 de ani ar trebui să ştii cîte ceva despre viaţa asta, eu am 18 şi pot spune că ştiu ceva mai multe decît tine, dar sunt fată, e şi logic nu? big grin( poate că fetele sunt mai practice decît băieţii big grin), în fine cred că te orientezi după vorba aia ''Corupul îmbătrineşte, dar copilul din tine nu '' big grin.