| Cami_1446 a întrebat:

Ce intzelegetzi voi prin iubire? dar nu veau raspunsurile sa le luatzi de pe google

Răspuns Câştigător
| Adriana_5358 a răspuns:

Ceva care merita trait

3 răspunsuri:
| B343 a răspuns:

Iubirea este un sentiment de respect, rabdare, intelegere, atractie, placere, etc.(imi scapa ceva cuv.) intr- acelasi cuv. Iubirea este ceva fara de care nu poti trai daca le-ai cunoscut odata. E adevarat ca cel care spune ca e mai bine sa nu iubesti decat sa suferi inseamna ca nu a iubit si nu a suferit niciodata... Imi pare rau pentru. acele pers. pentru. ca iub. te face sa te simti intr-al 9-lea cer uneori, dar cum se spune langa cel mai inalt varf al fericirii (placerii) se afla si cea mai adanca prapastie a durerii (tristetii). Iubirea este singurul sentiment care te face sa te simti asa bine alaturi de cineva. Imi pare rau ca in toate timpurile de cele mai multe ori casatoriile erau pentru. interes broken heart crying. Pt. maj. oamenilor pe care ii intalnesc iub. este doar un alt sentiment care nu conteaza. Putine lucruri iti atrag inima si multe iti atrag ochii, alegele pe cele care iti atrag inima. love struck Iubirea nu este BAZATA PE CEVA PERSOONAL ci consta in AJUTAREA CELUI DE LANGA VOI. Banuiesc ca fiec. dintre noi stie asta:,, Daca cineva m-ar intreba dintre cine as alege dintre uh si viata i-as spune ca as alege viata, iar tu ai pleca plangand fara sa stii ca pentru mine uh esti viata mea love struck Sper ca te-am ajutat... :*

| Sara_8501 a răspuns:

Iubirea este un simplu cuvint format din 7 litere, dar are o mie si o suta de sensuri! Fiecare gindeste in felul sau, fiecare vede iubirea in ochii lui! Iubirea este totul, este ca o stea care ne lumineaza viata, iubirea ne da speranta de a trai, iubirea este elixirul tineretii! Da, intr-adevar ea este cea care ne face sa plingem, care ne face sa suferim... dar nu trebuie ca sa ne perdem cumpatul, trebuie ca sa mergem si mai departe, pina a ajunge la o alta stadie a iubirii cu capul si nasul sus! Sa fim mereu la nivel, sa nu ii aratam ca am cazut jos!(Rog funda)

| deyu_1481 a răspuns:

Iubirea este un sentiment puternic,pe care la un momentdat orcare din noi il simte,iubirea are puterea de a ne inalta pe cele imi inalte culmi, insa de cele mai multe ori are puterea de a distruge, de a deceptiona in cel mai rau mod posibil o persoana