| elena_9793 a întrebat:

Ce parere aveti despre pastilele pentru avort? a folosit cineva?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt preparate injectabile ilegale in Romania. Au fost testate, dar prezinta riscuri destul de mari. Mai ales fiindca ele se pot folosi doar in sarcinile foarte mici, de pana in 7 saptamani, iar in Roamnia majoritatea femeilor ajung mai tarziu la medic. Oricum, nu-ti imagina ca ti le administrezi acasa, ci la spital, sub supraveghere medicala, fiindca adesea declanseaza avort incomplet care impune si chiuretaj ulterior. Important este sa nu fie incercate dupa saptamana 8 de sarcina fiindca de obicei determina decesul gravidei prin hemoragie masiva.

4 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Am auzit de injectii care provoaca avortul dar nu au aparut la noi inca.

| DevilLife a răspuns:

Nu am auzit de pastile de avort ci de injectii care iti provoaca nasterea... ce parere sa am...eu una nu inteleg aceste metode de a scapa de o fiinta nevinovata! Exista foarte multe metode care sa evite aparitia fatului.Deci,eu una nu sunt de acord cu aceste prostii

| melynda a răspuns:

Nu sunt pastile sunt injectii. la noi nu au aparut doar in tari percum anglia, franta, Italia. care iti provoaca un avort. dar dureaza in jur de 3 saptamani parcathinking nu stiu exact cum procedeaza dar asa am citit undeva pe net

| Dreamin_8317 a răspuns:

Nu există pastile, doar injecţii. Dar oricum, cu un sufleţel în burtică, să mă duc să îl omor, m-ar durea prea tare.