| Meli2314 a întrebat:

Ce parere aveti despre prezervativele durex classic? Se sparg usor? Vi s-a intamplat sa vi se sparga?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent de numele prezervativului, toate prezervativele fabricate de firma Durex, protejeaza exact la fel de bine, toate sunt la fel de rezistente la rupere, bineinteles in cazul in care au marimea potrivita si strang putin penisul, insa nu foarte tare. Prezervativul care are marimea potrivita NU are voie sa se miste, sa alunece, sa se roteasca, etc., trebuie sa stea perfect fixat pe penis. In cazul in care este foarte stramt exista riscul sa plesneasca/sa crape, si sa provoace discomfort in timpul sexului. Iar daca misca exista atat posibilitatea ca sa iasa/sa anunece de pe penis si sa fie ''pierdut'' in vagin, sau se scurga sperma ejaculate printre penis si prezervativ, sau pur si simplu sa se rupala un moment dat. In mod normal un prezervativ de marimea potrivita si montat corect pe penisul aflat in erectie maxima, NU se poate rupe.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pana acum nu mi s-a rupt niciodata, dar am auzit ca chiar si prezervativele cele mai rezistente se rup in anumite pozitii.

| Lawliet14 a răspuns:

Sunt singurele potrivite pentru mine, alaturi de XXL pe care nu le folosesc. laughing Nu mi s-a intamplat niciodata sa se sparga. Sa nu iei de alea cu arome ca-l inhiba.

| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt destul de rezistente cel putin eu nu am avut nici un incident nedorit. Acum depinde si de tipul de sex practicat si de pozitia adoptata presupun.

| Pool77 a răspuns:

Nu am patit niciodata sa se sparga prezervativul.
Am folosit doar Durex, atat.

| Eliza1911003 a răspuns:

Da
Mi s-a intamplat
Seara trecuta, s-a rupt, actul sexual nu incepuse de mult timp, eram umeda si tot s-a rupt.