| rajijiji a întrebat:

Ce pot face daca sunt un mare mare pampalau, adica sunt foarte timid, anxios si din astea si lumea ma considera un mare pampalau si un ciudat? Am 20 de ani si nu am avut niciodata o iubita si nici prieteni nu am, nici nu stiu sa vorbesc cu lumea dar sa imi fac iubita sau prieteni, nu sunt in stare de nimic si mereu imi plang de mila in loc sa fac ceva, dar nu pot face nimic. Mi-e frica sa fac orice si ma gandesc daca voi esua, ce pot face sa nu mai fiu asa pampalau sa ma schimb, daca as fi mai bad boy sa zic asa m-ar placea fetele mai mult? Daca as fi mai curajos si din astea

Răspuns Apreciat de Editori
| YesorNo a răspuns:

Oook, first and first renunta la ideea de a deveni bad boy, nu vrem asa ceva. Ce trebuie tu sa faci acum e sa te imprietenesti cu o singură persoana, sa iti faci un bun prieten. Nu sari direct la iubita. Daca tu esti mai timid trebuie sa ochesti pe cineva si mai timid decat tine, asa merg lucrurile. Trebuie sa iti faci curaj si sa mergi sa vorbesti cu acel cineva. Ai 20 de ani, inseamna ca esti la facultate. Buun, loc perfect de socializat. Daca ai colegi, încearcă sa vorbesti cu cineva mai timid, o sa vezi ca tu vei avea controlul la discutie, asa ca poti spune tot ce iti trece prin cap.
Stii ce te-ar ajuta? Voluntariatul. Te dezvolta foarte mult, iti da curaj. Pe mine m-a ajutat mult, mi-a dat curaj si mi-a redus timiditatea, dar mai ales mi-a daruit prieteni. Cred ca si tu poti face. La voluntariat gasesti oameni de calitate, care inteleg pe oricine si sunt dornici de prietenii. Nu cauta sa iti faci iubita din prima! Fa-ti 2, 3 prieteni pe care sa stii ca te poti baza. Si cel mai important, sa pari putin misterios, dar sa nu ii sperii pe ceilaltihappy
Cauta asociatii de voluntariat di orasul tau, ca sigur sunt. Acum daca esti dintr-un sat uitat de lume, sper sa se potriveasca ceva cat de cat cu ce ti-am zis eu.
Hai ca poti sa iti faci prieteni! Iar daca o sa treci de pasul asta, poate si o iubita. Sa fii intelegator, rabdator, sa fii deschis la conversatie. Incearca sa nu vorbesti asa mult despre tine, mai mult asculta ce iti zice lumea, iar daca porti o discutie, sa pui intrebari sa vada cel care vorbeste ca este ascultat si ca te intereseaza. Abia dupa mai mult timp, incepe si tu sa te deschizi in fata celorlati. Mult succes!

9 răspunsuri:
| 11122002 a răspuns:

Daca vrei, pot fi prieten cu tinehappy

| FOG92 a răspuns:

Nimic daca fata nu te ajuta sa devii un baiat rau, trust me cand zic asta

| Violleta2022 a răspuns:

Lasa statul online pe site-urile de socilizare ca iti distrug viata si sanatatea.
Iesi afara in lumea reala si fa-ti prieteni, cauta-ti colegi de scoala, vecini, iesi afara cu ei si socializeaza ca numai asa ai o sansa sa cunosti oameni, sa cunosti fete, sa te bucuri de viata, sa tariesti o viata reala.
Nu te mai gandii la bad goys, ca pentru o mana de pitipoance proaste care se uita dupa baietii rai, nu le amesteca pe celelalte majoritare, in aceeasi oala.

| Anonim5695 a răspuns:

Du te la sala! O sa iti creasca cu timpul increderea in tine, trust me

| Letner a răspuns:

Daca nu esuezi, nu progresezi. Practica. Ia-ti niste bani cu tine si du-te la un strip club. O sa prinzi niste curaj.

| Green66 a răspuns:

Nu, nu e ok sa fii bad boy, încearcă să devii golan intelectual.

| alexalx1234 a răspuns:

Lasă-le naibii de fete că oricum vor doar bani și statut social înalt.

| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Dacă te ajută cu ceva, și eu am aproape 20 de ani (vârsta setată pe TPU e falsă) și nu am avut o relație niciodată. Uite, măcar nu ești singurul.
Problema ta este că nu ai abilitățile necesare de a vorbi cu o fată și de a-ți crea relații de prietenie cu alte persoane. Încearcă să lucrezi la asta și, eventual, la aspectul fizic și ai să vezi rezultate. Ia-o încet și treptat, treptat, vei observa o schimbare. Poți începe prin a te înscrie într-un club sportiv sau ceva de genul. Orice ce implică interacțiune umană te poate ajuta.
Crede-mă, vorbesc din experiență. Eu unul am învățat multe din întâmplările sociale prin care am trecut. Mai ales cum să comunic cu diferite tipuri de oameni. Faptul că nu am ales să am o relație e partea a doua, dar tu încearcă să te axezi pe partea socială și abia după pe partea romantică.
Îți urez numai bine!

| SeProduceGheiming a răspuns:

Dale limbi la mij si te vor place