| virtuamage a întrebat:

Salut, ma numesc Claudiu am 24 de ani sunt intr-o relatie cu o fata de 2 ani jumate tin foarte mult la ea doar ca exista o problema! De la un timp de vreme am ajuns sa fac numa cum zice ia prin faptul ca imi era frica sa nu o pierd din cauza certurilor, in momentul actual am ajuns sa imi pierd orice speranta de a face ceva nu mai vorbesc\ies cu nimeni din cauza ca ea mereu se supara si ma amenita ca ne desp... Inainte eram un tip oky cu 10 000 de prieteni vb cu toata lumea nu imi era teama de nimic, acum am ajuns sa imi plang de mila cand vad in ce stare am ajuns si nu's in masura sa fac ceva cu lucru asta... Sunt mereu stresat mereu agitat mereu ma gandesc numa la lucruri rele. E foarte nasol si de asta am apelat la voi poate ati trecut prin asa ceva si imi doresc foarte mult sa imi dati un sfat! Multumesc Frumos.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si eu am patit ceva de genul tau cu cateva saptamani in urma dar sa stii ca nu trebuie sa cazi la picioarele ei niciodata, ii zici mars de aici doar nu am sa stau sa ma inchin in fata ta fete sunt o groaza.

| Nextone a răspuns:

Da stiu ce simti dar in acelasi timp stiu ce simte si ea...Eu zic ca daca va iubiti puteti ajunge la un echilibru. Vorbeste cu ea explica-i ca ai nevoie de putin libertate, ca vrei sa te vezi cu un prieten in seara asta la o terasa sau chestii de genul iar seara urmatoare iesiti impreuna undeva unde vrea ea sau poate sa iasa si ea cu prietenele ei.Trebuie sa rezolvati aceasta problema in asa fel incat sa fiti manadoi fericiti si impacati.Tu trebuie atunci cand iesi undeva sa te gandesti si la ea sa stii cum sa compensezi iesirea ta cu ceav pe placul ei.Bineinteles nu trebuie sa iesi foarte des sau sa o lasi pe ea pentru a iesi cu prietenii.O poti lua si pe ea cu tine de cateva ori.Trebuie sa existe o rezolvare si ca sa existe trebuie sa vorbiti.Bafta multa!

| NickiMinaj a răspuns:

Da-i papucii.

| WooLove a răspuns:

Salut Claudiu.
Claudiu, sa nu faci o greseala pe care multi din noi baieti am facut-o. Incerca sa vorbesti cu ea sa ii explici ca ai fost sau esti intr-o stare proasta si sa incerce sa te ierte. Incerca sa fii dragut cu ea, sa fii atent sa o alinti si sa fii tu insutiti. NU da cu piciorul la o sanasa asa de mare dupa poate ajunge mai complicat. Parerea mea de baiat nu se merita sa pierzi pe cineva atat timp cat ea nu are nicio vina ca dupa o sa te dai cu capul de pereti. Succes si o Vara frumoasa.

| Mayar a răspuns:

Pai si eu trec prin asa ceva, numai ca la mine e invers: eu sunt fata, iar el baiatul, (eu 15 ani, el 16). Voi incerca sa port o discutie cu el si te sfatuiesc si pe tine sa faci la fel.

| saby26 a răspuns:

Stii ce ar trebui sa-i faci? cand te mai ameninta ca va despartiti daca faci un lucru tu sa-i spui foarte bine daca asta este alegerea ta, si las-o asa sa vezi ca te va cauta ea pe tine si se va milogi de tine.eu te cred ca o iubesti dar nu vei muri ca ai sa vezi ca nu rezista mai mult de 2-3 zile fara tine.nu te lasa sa iesi nicaieri pentru ca este geloasa ca nu cumva sa faci ceva deci asta inseamna ca te iubeste mult

| beatrice_2339 a răspuns:

Buna!
Nu stiu ce sa iti zic, eu ca fata, iti voi raspunde sincer, pentru ca, cunosc fetele ...Eu cred ca ea te tine " sub papuc ". Pe bune, e evident!
Cu cine crezi ca te mai impaci tu, dupa ce ti-ai alsat toti prietenii, pentru ea? Explica-i, ca ai nevoie de libertate, si ca mai ai si tu alte planuri ...ca nu ai timp toata ziua sa stai cu ea...
Si poate asa vei inetelege ce cauta ea de fapt!
Eu asta te-as sfatui! Spune-i sincer ce crezi, poate asa va fi si ea sincera si iti va spune...
Inteleg ca o iubesti, dar sa te tine ca pe un catelus, in lesa, mai bine te lipsesti!
Bafta! :*

| bebin a răspuns:

Cu siguranta nu trebuie sa continui cu fata asta. imaginea-za-te peste 10 ani, casatorit iar ea sa zica ca daca nu vii repede de la munca iti face bagajele si te trimite la mama ta. Nu cred ca e o viata pe care sa o doresti. O relatie aste atunci cand ambii parteneri sunt multumiti si increzatori in ceea ce sunt/devenit. Incearca sa contraataci. Pune si tu presiune si poate o se realizeze ceea ce face ea. Asta daca vrei sa salvezi ceva. daca nu. indeparteaza-te usor. Nu e de bine

| bebin a răspuns:

P.S. Ai grija sa nu devii tu asa in urmatoarea relatie. succes

| bebin a răspuns:

Doresc sa amintesc si tie si antevorbitorilor ca unele lucruri nu se rezolva cu vorbele. Incearca sa discuti si poate o sa observi ca o deranjeaza reprosurile tale si probabil iti va folosi vorbele in orice discutie. Nu vreau sa te influentez, tu trebuie sa citesti toate parerile, sa respiri un pic, sa te uiti la alte cupluri de indragostiti si observa: Tu din care cuplu faci parte? Succes

| Roxyuy a răspuns:

Las-o.

| Pilotu a răspuns:

Am trecut si eu prin exact acelasi lucru...incearca si discutati si daca nici asa nu-si schimba atitudinea eu zic sa incerci sa rupi relatia

| bella_5744 a răspuns:

Cred ca majoritatea dintre noi am trecut prin asa ceva,adica ori am facut ori ni s-a facut. Cert e ca toate chestiile astea pornesc de la ceva,daca a fost de la inceput asa nu trebuia sa ii accepti si trebuia sa ii explici ce asteptari ai tu de la o relatie serioasa si nu trebuia sa accepti astfel de compromisuri,iar daca s-a schimbat pe parcurs cu siguranta a existat un motiv f relevant(spre ex ori prieteni tai te influenteaza si nu ii mai acorzi destula atentie,ori ai inselat-o,ori ai mintit-o cand ii spuneai ca iesi cu prieteni faceai de fapt altceva). Daca e geloasa inseamna ca si ea te iubeste pe tine, insa gelozia multa nu aduce nimic bun si ar trebui sa ii spui si ei asta, dar in primul rand ar trebui sa faci ceva sa ii recastigi increderea si o sa vezi ca o sa iti dea mai multa libertate pentru ca te iubeste si nu cred ca ii face placere sa te vada mereu suparat.Eu iti spun toate astea pentru ca si eu am trecut prin acelasi lucru cu prietenul meu, cu care am o relatie tot de 2 ani.La inceput a fost totul frumos ieseam in oras impreuna cu prieteni lui dar si am2, in fine dupa un timp am aflat ca intr-o perioada cand eu nu am fost in tara m-a inselat, iar prieteni lui stiau si chiar l-au influentat din ce am aflat eu.Binenteles ca el nu a negat nimic ca nu avea cum iar eu desi am zis sa raman totusi cu el mi-am pierdut increderea si am inceput sa ma comport cum se comporta prietena ta.La inceput el nu a avut nimic de obiectat pentru ca stia ca am dreptate in tot ce ziceam insa cu timpu a inceput sa zica ca el nu mai iasa ca sta numai cu mine si etc.si acum il las sa faca ce vrea si ce crede el ca e bine insa i-am spus foarte clar ca o a doua greseala nu se mai accepta si se pare ca a inteleshappy. Poate ca si la voi exista o astfel de situatie si de asta face asa, cu siguranta nu e un capriciu sa te tina langa ea acasa.T sfatuiesc sa te gandesti bine ce ai facut sau ce s-a intamplat de nu te mai lasa cu prieteni tai si incearca sa nu mai faci ce ai facut(poate ca prieteni tai nu erau asa buni prieteni sau nu stiu -fa-ti altii si pastreaza-i doar pe cei f buni)Tu stii cel mai bine care e problema.Succes

| Răspuns_9097 a răspuns:

Doamne,şti ce îţi mai lipseşte? Zgardă! Bănuiesc că ea în schimb stă cu prietenele,atât ea cât tu aveţi nevoie de propiul vostru timp personal,chiar dacă nu-i convine mai ai şi tu nevoie de libertate,greşeşti că o laşi să facă ce vrea din tine,ştiu că din iubire faci asta da nu merită să te sacrifici atât de mult.
Ai o viaţa şi trebuie trăită,nu cu stres că dacă ies cu cineva gata se termină.
Da ce nu ai dreptul nici cu băieţi măcar;-j?
Asta e prostie.
Nu ştiu dar sfatul meu e ori să discuţi cu ea serios, ori pa şi pusi, exista fete câte vrei şi mult mai bune;*

| TropicalStorm a răspuns:

Frate! Tu o mai Iubesti pe ea? lasa'mi mesaj mai bine pe privat

| kimy_6035 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii zici ca trebuie sa iti mai lase timp si tie sa respiri dar daca tot nu vrea mai dao draq ca ii dadeam sh doua capace daca as fi fost baiat pai na ai ajuns sa nu mai ai prieteni din cauza unei fete care e foarte geloasathinking asta e o postie mah

| corso a răspuns:

Misogin, crezi ca daca o iubesti poti sa vorbesti asa cu ea?
Cam in situatia asta sunt si eu. de un an si 3 luni.laughing
Am zambit cand am auzit ce a zis si cum a descris.
La mine e oarecum putin diferit pentru ca.adica, daca eu nu ies cu nimeni, nu iese nici ea. facem aceleasi lucruri.
Cand iubesti renunti la orice pentru tipa respectiva.
E destul de greulaughing, nu prea stiu ce sfat sa ii dai.
Eu unu simt ca se prabuseste lumea cand vine vorba de despartire.tin foarte mult la ea.
Sunt constient ca e destul de greu sa iti formezi o viata langa o asemenea persoana, dar este placut, asta e sentimentul adevarat de iubire:d, cred eu