| Sadop a întrebat:

Ce sfaturi îmi puteți oferi, din experiența proprie, pentru păstrarea armoniei într-o relație de 2 ani jumate? Să nu existe plictiseala, dorinta de nou... Ceva sfaturi mi-ar fi utile.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Lipsa dorintei de inedit reprezinta de fapt o stare de blazare ceea ce in mod indubitabil provoaca "moartea" iubirii. Pentru a mentine aprinsa flacara iubirii mereu si la intensitate maxima, trebuie sa accepti si sa practici toate "nebuniile", perversiunile si fanteziile sexuale cunoscute/imaginate. Succes!

| neutrino a răspuns:

Sa nu existe plictiseala si nici dorinta de nou nu se poate. O relatie, pentru a fi intretinuta, trebuie mereu udata, cu dragoste, ca si o floare!

| takemyword a răspuns:

Salut. Si eu am o relatie de 2 ani si ceva, din experienta iti pot spune ca daca ai o relatie in care sunteti sincer unul cu celalalt si va puteti comporta natural unul in preajma celuilalt, puteti fi nu doar iubiti, ci si prieteni, n-o sa va plictisiti niciodata de relatia voastra. Daca simti ca iti doresti ceva nou probabil nu iti iubesti cu adevarat partenerul, pentru ca atunci cand stii ca il iubesti si este cu adevarat ceea ce vrei, o sa vrei sa ramai cu persoana aia si sa o pretuiesti mereu. Nu conteaza cat timp o sa aveti impreuna, o sa descoperiti noi moduri in care va puteti uita unul la celalalt, si multe lucruri ce le puteti face impreuna. Trebuie doar sa va doriti amandoi asta, sa nu va fuga gandul la prostii.
Sunteti de 2 ani, deci probabil ati trecut prin multe, si ati petrecut mult timp impreuna. Dar daca nu, daca nu ati spart anumite bariere, ar fi cazul sa o faceti, cred ca e timpul sa va basiti impreuna, fara retineri. E cheia unei relatii de lunga durata.