| ingerassecret a întrebat:

Chiar as avea nevoie de un sfat de la voi, pentru ca sunt intr-o pasa proasta si numai stiu ce sa fac, ce sa cred.
Este vorba de fostul meu prieten.La sfarsitul lunii ianuarie s-a intors la mine si mi-a mai cerut o sansa.Nu mi-a venit sa cred(eu credeam ca o place pe prietena mea, dar ma inselasem) si am aceptat sa ne impacam.Am fost impreuna iar de la sfarsitul lui ianuarie pana acum la sfarsitul lunii iunie.Au fost niste luni superbe.Ma intelegeam din ce in ce mai bine cu el,ne faceam planuri de viitor,este adevarat ca i-am mai gresit si eu,dar mereu imi ceream scuze. Eram atat de fericita alaturi de el,pana cand intr-o zi cand totul era normal,am iesit cu el afara, iar seara imi da un mesaj in care imi spune ca noi nu avem nici un viitor, ca nu ma merita si ca relatia se termina.Nu pot sa va spun in cuvinte ce am simtit in acele momente, cand citeam mesaju...plangeam si imi doream ca totul sa fie un vis.Ma blocat pe wapp iar dupa zile m-a scos cand a vazut ca il tratez cu indiferenta.Il tratam pentru ca ma durea decizia lui.Am incercat sa vorbesc cu el dar nimic sad
Am observat ca de o saptamana a inceput sa faca mici gesturi cu mine,sa ma tachineze,sa ma ia in brate, sa ma pupe, sa ma alinte.Prietenii il intreaba de ce nu vrea sa se impace cu mine daca tot face gesturile astea,si el le spune"asta e, numai vreau pur si simplu".
Nu cred ca este seara sa nu adorm plangand, si sa ma gandesc la momentele petrecute cu el.Mai aveam putin si faceam 5 ani de relatie sad
Nu stiu ce sa mai cred, ce sa mai inteleg.
Voi ce spuneti? ce sa fac mai departe? mai merita sa lupt pentru el?
Scuze ca am scris mult.Nu vreau raspunsuri in bataie de joc!sad

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai linistita, atunci cand nu va mai avea pe tine pupa si pipai, se va intoarce mereu la tine.

| sofisis a răspuns:

Daca dupa 5 ani de relatie se comporta ca un copil de 12 ani, parerea mea e ca trebuie sa treci peste si sa incerci sa uiti.
Nu este normal ca dupa 5 ani sa te desparti printr-un sms. Nu e normal ca dupa atatia ani sa te trateze ca pe o amica si nu e normal ca dupa atata relatie, nu e ok sa se joace asa cu sentimentele tale.
Eu cred ca el te-a inselat, probabil cu fata de care aminteai tu, si probabil ca a facut-o inclusiv lunile astea...si in sfarsit acum s-a decis sa isi asume cat de cat consecintele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca-s 5 luni, nu 5 ani.

| Xpressurself a răspuns:

Daca-i prost si se teme sa faca urmatorul pas ce vrei sa faci, sa gandesti tu in locul lui? te cred ca suferi acum insa cel mai usor uiti gasindu-ti alt iubit. ce altceva vrei sa faci? daca te vede cu altcineva si stie ca nu mai are deloc acces la tine isi baga mintile in cap.
eu una nu i-as mai da o alta sansa.
posibil ca planurile tale l-au speriat. nu-ti mai fa si tu planuri cu baieteii ca o iau la fuga cand aud de insuratoare. pentru ei inseamna gata cu libertatea, nu mai pot sa fug dupa altele. insa tot asta fac si dupa ce se insoara. se tem pe degeaba.
acum ai vazut exact cu cine ai de-a face. la ce mai suferi? nu vezi ca ai avut de-a face cu un tantalau. dupa prosti plangi. nu sunt destui barbati pe lumea asta?

| L1feDRAIN a răspuns:

Buna, eu am 3 opinii:

1. El s-a saturat de tine si a inceput sa-si bata joc de tine ca un om nesimtit.

2. Vrea sa vada cit de puternica poti fi, daca merita sa continue relatia, vrea sa te testeze.

3. Nu crede ca are un viitor cu tine, dar nu vrea sa te raneasca.

Care e corecta dintre aceste 3 alegi tu.
Daca nici una, imi pare rau ca nu te-am ajutat.