| @*iubitza*@ a întrebat:

Chiar este f. f. greu sa alegi un baiat nu stiu ce sa zic sunt vreo 6 care ma plac si eu nu-i plac chiar pe toti, cu totii imi pun o intrebare : " Vrei sa fii cu mine ", iar fix cel pe care nu-l plac se comporta cel mai frumos iar cel pe care - l plac se comporta f. f. urat nu stiu ce sa fac este super greu nu vreau sa-i ranesc, sa-i supar sa-i necajesc dar nu vreau nici sa traiesc cu orgoliul ca sunt cu o pers pe care nu o iubesc sau cu o pers. pe care o iubesc si ma bate ma injura si sa-mi fie teama de el, nu mai spun ca se gandesc numai la sex si limbi si sarutul nu mi-e teama de el dar de sex... nici nu vreau sa ma gandesc la 11 ani...DOAMNE. spuneti-va parerea plz dau fundita celui mai intelept si folositor rasp.

Răspuns Câştigător
| Nicky29 a răspuns:

Parerea mea este sa ii testezi pe fiecare si care crezi ca e cel mai apt sa iti fie iubit pe ala il alegi.Esti destul de mica nu cred ca as putea sa iti spun sa iti urmezi inima ca te-ai duce dupa cel mai frumos si mai nesimtit de accea trebuie sa il alegi pe cel mai urat si mai cuminte de la el ai ce invata pentru mai incolo in schimb de la cel mai frumos o sa capeti o experienta neplacuta dar iti va fi folositoare si accea vei invata ca nu ai ce cauta cu baieti de genu ala.

3 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Mda...6 persoane te plac. Sa stii ca eu sunt al saptelea. Nu ma apuc sa-ti insir sfaturi acum, ca n-o sa intelegi nimic, dar am sa-ti adresez o intrebare: Daca nu te gandesti sa faci sex la 11 ani, de ce te gandesti la relatii? Hai salut, printeso.

| adryna a răspuns:

Vai dar esti intr-o dilema mare la 11 ani.nu te grabi cu alesul iubitilor.caci vei face greseli ce le vei regreta toata viata.dar nu te gindi ca de 11 ani gata vrei avea doar un iubit.nu fi asa drastica incearca sa ai o relatie cu cel ce-ti place tie, daca dupa un timp vezi ca nu se comporta frumos dai ghetutele si fii mai atenta in alegeri.nu te complica atit de mult iubirea la 11 ani e o joaca si nu te supara dar e adevarul.nu te grabi toate la timpul lor...

| gabytza387 a răspuns:

Ai doar 11 ani :Oar trebuii sa ti vezi de alte lucruri nu de baieti sincer asculta mi sfatu nu te lega la cap de acum esti mica iar pana la 20 de ani ai putea sa fi o fata libertina sa iesi cu prieteni sau fete sa te plimbi sa iesiti prin parca sa fi linijtita nu e o relatie la 11 ani sincer decat sa suferi de la varsta asta mai bine ai face sa te ocupi de alte lucruri care chiar te fac fericita fara griji de ce sa ai miki obligati de la varsta asta in ghilimele tonguebig grin:X