| adutzadragutza a întrebat:

Cine ma poate ajuta(scuze de categorie dar e cea mai vizualizata) si pe mine cu acest subiect la romana raman dator cu sprijin si va dau o funda, iar la restul vot +inteligent.
Subiectul e asa :
Scrie o scurta poezie in care sa introduci cuvintele : norii plumburii, vant strain /vant rece, soare palid si natura trista happyhappyhappy funda happy help imi trebuie pana maine crying

Răspuns Câştigător
| ascovit a răspuns:

O sa incerc sa te ajutbig grin

in acest sf de toamna natura e trista,
norii plumburii sosesc si nimeni nu le rezista...
acum soarele palid nu mai e cel ce ma incuraja cand plangeam.
iar acest vant rece spulbera totul din privelistea de pe geam

norilor plumburii nu le e mila de natura trista
ei sa o duca in agonie tot insista,
un vant rece o cuprinde usor...
iar soarele palid plange de zor.

sper ca it vor placeahee hee. nu dunt prea reusite, le-am facut acumhee hee:-)