| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca in urma sexului anal cu prietenul meu am facut fisura anala ...si i-am sus si mi-a spus ca trebuie sa mergem urgent la doctor si el are 20 de ani eu 14... poate sa il acuze de ceva ca sa il bage la >inchisoare? si. doctorul poate sa isi dea seama ce anume a provocat >fisura?

22 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Stai dreacu'linistita. Dupa ce te-a mincat si l-ai corupt sa te scarpine acum il mai bagi si dupa gratii.Du-te singura si spune-i lu'dom'doctore ca te-ai masturbat singura cu deodorantul sau cu alt obiect.

| Coozeman a răspuns:

Cred ca poate sa-si dea seama...Si Militia, Politia il poate baga la mititica pentru profanare de minori...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate fi acuzat de act sexual cu un minor, conform art.198 Cod penal, citez:
"ART.198.Actul sexual, de orice naturã, cu o persoanã de sex diferit sau de acelaşi sex, care nu a împlinit vârsta de 15 ani, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 10 ani şi interzicerea unor drepturi."
Cred ca medicul poate sa-si dea seama de cauza.

| BRG a răspuns:

Sărut mîna trebuie să mergi urgent la doctor, nu e de glumă cu așaceva, importantă e sănătatea ta, da ce tot face-ți sex anal? Și da poate să îl dea pe mîna poliției, tu ești minoră, și el este major, și doctorul dacă este specialist î și va da seama imediat, dar cum spunea m este importantă sănătatea ta, nu ce o să îi facă acelui derbedeu.

| answer a răspuns:

Acel pedofil nenorocit ar trebui sa infunde puscaria. Orice ar fi, mergi de urgenta la doctor sau poti sa ajungi la lucruri extrem de grave. Doctorul e doctor ca sa isi dea seama care sunt cauzele, nu crezi? Nu mai astepta; ai putea sa mergi de azi la urgente; iar acel nenorocit sa-si asume responsabilitatea; viata ta este mult mai importanta decat acuzatiile care i se pot aduce lui in caz ca pe doctor il va interesa cu cine ti-ai provocat raul!

| Splend0are a răspuns:

laughing)Daca nu a fost viol nu poate sa il bage nimeni la inchisoare. laughing De fapt nu poate sa patzeasca nimic

| Messi_1669 a răspuns:

Da se poate sa ajunga la inchisoare. doctorul normal ca poate sa isi dea seama... FUNDA? PLSS

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

OMFG! sex anal la 14 anistraight faceCopii fara mintestraight face

| Papusik a răspuns:

Dar nu e neaparat sa-i spui doctorului ca ai facut sex anal.
Mergi cu prietenul tau, dar ii spui ca te-ai masturbat cu un vibrator ceva.
Orcum zici si uh ceva mai gros... Nu un creion...
Si prietenul tau nu va pati nimic.
Succes "!:*

| kta_3773 a răspuns:

Categoric poate sal acuze daca tu spui cine a facut-o(in fine,poti inventa ceva, dar trebuie oricum sa suferi rusinea, pacat ca ai ajuns sa faci asta)e de rau...

| NIGhTmArE187 a răspuns:

Da si tu proasta ca ai facut-o cu unu asa mare fata de tine.tea vazut mica si naiva si a profitat de tine,dar e vina ta fiindca ai acceptat.da,sunt sanse mari sa fie acuzat de corupere de minori, el fiind major si daca va fi asa, va face inchisoare.eu zic sa te gandesti ce vor zice parintii tai lasa-l pe ala.si docturu` logic ca o sasi dea seama de la ce e fisura...ca numa de la asta se intampla...sau ma rog mai sunt si alte motive dar alea nu ar avea nici un sens, nu cred ca o sasi inchipuie docturu ca tiai bagat o sulita in anus sau ceva in genu.

| KaRioKa a răspuns:

Bai prostilor voi credeti tampenia asta nu vedeti ca e inventata, pe el il cheama Andyy si el zice ca e fata si nu are cum sa faca sex unu de 20 cu una de 14, prostilor! da si el e si mai prost! copii fara soarta!

| VacutzaRoscata a răspuns:

Ce c***a distrusa esti

| eurynomus a răspuns:

Isi poate da seama ce s a intamplat dar daca nu spui cu cine e ok, daca l decopera il baga la intretinere de rel. sexuale cu minori, 6, 12 ani puskrie

| Suka_8621 a răspuns:

Avand in vedere ca tu esti minora da. poate pati ceva.Dar lasa asta, el nu se gandeste la tine stai linistita e mare.si-a vazut interesul sa simtit bine.Du-te de urgenta la un medic e pacat ca la varsta ta sa patesti asa ceva.Iti doresc numai bine, si ai grija de tine.

| Acadeeeaa a răspuns:

Aproape 50% dintre fisuri se vindeca singure fara a fi nevoie de operatie. Cu cat persista mai mult in timp o fisura, cu atat mai putin se poate vindeca singura. Uneori, fisurile acute se vindeca singure in mod spontan, printr-o buna igiena anala formata dintr-o curatare deplina dupa fiecare eliminare a scaunului cu vata si witch hazel. Curatarea delicata dupa fiecare scaun cu servetele subtiri pentru copii este la fel de buna ca folosirea bucatii de vata cu witch hazel. Folosirea bailor de sezut (udarea zonei anale din plin cu apa calda timp de 20 de minute, de mai multe ori pe zi) ajuta la ameliorarea simptomelor fisurei, dar nu ajuta in procesul de vindecare. Un preparat curent cu hidrocortizon aplicat de mai multe ori pe zi la incretitura marginii anale ajuta la ameliorarea simptomelor si in procesul de vindecare.

O dieta bogata in fibre si echilibrata si incurajarea scaunelor regulate normale sunt importante in procesul de vindecare al fisurii. Daca durerea este mare, un unguent anestezic poate fi introdus frecvent cu ajutorul degetului, folosind manusi.

S-a incercat si sfincteroctomia chimica folosind o gama larga de agenti, incluzand si oxidul nitric si toxina botulinica. Din moment ce fisurile anale sunt caracterizate prin spasmul sfincterului anal intern si o reducere a sangelui in mucoasa, scopul tratamentului este ameliorarea ischemiei reducand relaxarea presiunii anale si imbunatatind perforarea mucoasei.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa ii spui medicului ce a provocat fisura. Daca vrei sa nu ajunga la inchisoare, mergi impreuna cu parintii tai la medic. Ei vor da o declaratie ca sunt de acord si isi asuma raspunderea pentru inceperea vietii tale sexuale. Astfel, ancheta se a opri aici si prietenul tau nu va primi pedeapsa bine-meritata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@KarioKaMa cheama Andreea in engleza Andy fraierestraight face

| Cristinaa933746 a răspuns:

Omg, sex la 14 ani, vad ca ii place viata.happy daca ai inceput de la varsta asta, nu e de binelaughing, inseamna ca la 20 de ani deja. ma rog. problema ta. ar trebui sa te duci la doctor... pentru ca se poate agrava, si sa mergi cracanata apoi.rolling on the floor

| Messi_1669 a răspuns:

Harciog asta-i tarerolling on the floor)))) sa se masturbeze cu deodorantu imi dau seama rolling on the floor)))))))))))) aoloo mor de ras

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In unele cazuri da, in unele cazuri nu! depinde cat de intensa a fost penetrarea si cat de mult s-a...fre...hai ca-i scarbos. faci cum vrei!
Oricum nu face inchisoare, nu esti singurul caz de fisura anala la 14 ani!

| Messi_1669 a răspuns:

Ce copilaa ce itii mai placeee p.a rolling on the floor