| aleigh a întrebat:

Crede-ti ca cineva se poate indragostii de cineva virtual , pe care nu l-a vazut niciodata in real life?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Din nefericire se poate!
Pentru ca ai contact direct cu gandurile si sentimentele celuilalt,in timp ce imaginatia ta poate alerga libera,starnita si impulsionata de aura de mister care pluteste in jurul celuilalt.
E ca si cum ai iubi o himera,o fantoma,o dragoste absolut platonica si cumplit de frustranta,un mare chin care nu-ti permite nici macar sa privesti fiinta iubita in ochi,sa-i simti mana calda tinand-o pe-a ta sau sa gusti din savoarea primului sarut...
Imi pare tare rau pentru oricine care ajunge sa se indragosteasca in felul asta, are prea mult de suferit!
Si viata e grea de una singura, nu-i nevoie s-o facem noi si mai grea!

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Nu prea cred. Dragostea presupune atat contact spiritual, cat si fizic. Pe langa asta, nu poti stii cum e el cu ceilalti, cum se comporta in societate, de ce educatie da dovada etc, lucruri care mi se par destul de importante.

| oanard174 a răspuns:

Buna intrebare, cel mai probabil se poate indragosti de fizicul lui/ei.eu zic ca se poate.

| Rawwrr a răspuns:

Da,e posibil.Am trecut prin asa ceva.winkingSa stii ca dragostea nu tine cont de varsta sau distanta.

| justagirl1 a răspuns:

Da,mi s-a intamplat si mie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este posibil,pentru ca dragostea nu cunoaste distanta si varsta,desi cand diferentele sunt prea mari,sunt si acestea impedimente.E posibil sa te indragostesti virtual,pentru ca nu te indragostesti de aspectul unei persoane,ci de sufletul lui,de caracterul lui,de ceea ce spune si ce face,de cum iti vorbesti si cum se poarta.Iar daca legatura e mare intre voi si discutiile sunt profunde,e normal ca treptat sa pui suflet,mai ales daca acel baiat te atrage si fizic, si iti place si cum e ca persoana, nu e neaparat nevoie sa il cunosti ca sa te simti indragostita.

| m3m0 a răspuns:

Da, sa stii ca se poate.

| MissionImposibru a răspuns:

Este foarte foarte adevarat! aceste lucruri chiar se intampla si daca ai destula tarie si vointa chiar poti face ca relatia asta sa mearga.Sunt de parere ca intr-o astfel de relatie exista mai multa profunzime...totul se bazeaza pe comunicare.mai ales acum va puteti auzi va puteti vedea la camera sunt modalitati daca vrei sa ai o asemenea relatie. Iti urez mult succes si ai incredere in tine si totul va fi bine.