| alexandradorutu a întrebat:

Crede-ti ca se potriveste capricornul (fata) cu sagetatorul(baiat)?

8 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Citeste aici:
Compatibilitati zodii:
Capricorn - Sagetator

Iata o pereche cu adevarat dificila. Daca doriti putina speranta, hai sa spunem ca sunteti complementari.

Una din principalele probleme este cea a planetelor care va guverneaza: dvs. sunteti guvernat de Saturn, iar el de Jupiter. Sagetatorul este un optimist si un jovial, iar dvs. sunteti rigid si realist. În consecinta, el va va reprosa pesimismul. Sa nu sperati sa înteleaga vreodata sintagma "bani albi pentru zile negre". Dinspre partea dvs., vazându-l asa vesel si gata sa se aventureze, îl puteti clasa imediat ca "inconstient".

Din punct de vedere fizic, Sagetatorului îi place sa exerseze, de aceea poate fi foarte abil si s-ar putea sa va râda în nas, spunându-va, în gluma, cat de... stângaci sunteti! Acest lucru va va înfuria si va va determina sa faceti numai ce vreti - sau n-o sa va mai vina sa faceti nimic fara sa va lasati îndrumat de partener. Oricum, modul direct în care se exprima Sagetatorul este la polul opus rigorii si diplomatiei dvs. Se prea poate sa va simtit adesea înfuriat si umilit.
Viata sexuala poate fi foarte buna la început. Trupul frumos si atletic al Sagetatorului va face sa luati foc. Dar, dupa un timp, apare întrebarea: ce îmi mai place în afara de formele lui îmbietoare? Greu raspuns...

Sagetatorul pe care l-ati ales este un filosof, un teoretician, în timp ce dvs. sunteti pragmatic, ancorat în concret, de aceea vreti sa trageti pe spuza dvs. beneficiile materiale. Umorul Sagetatorului, filosofiile haioase asupra vietii va pot distra enorm. Mai mult, veti fi fascinat de modul în care urmareste si comenteaza reclamele TV, lucruri care îi hranesc nevoia de exercitiu mental. Gândirea lui poate fi simbolica, iar acest gen de prezentare a ideilor vi se pare foarte interesanta si... atât. Daca sunteti preocupati de esoterism, puteti avea ceva în comun...

Acest cuplu are sanse de 50%. Uneori poate fi foarte greu, dar nu imposibil. Esecul sau victoria tin numai de dvs!

| BlueBird a răspuns:

Zodiile nu pot sa iti conduca viata tongue. Crede-ma ca aceste zoddii sunt doar denumirile unor caracteristici comune a unor persoane care is nascute in aceeasi perioada. Nu te lasa influnetat de zodii.

| koshmarul a răspuns:

Capricornul se potriveshte cel mai bine tot cu capricorn, dar asta nu inseamna ca nu poti cu alta persoana, succes, si multa iubire, si funda happy

| FuNdITaPeNtRuMiNe a răspuns:

Da,eu sunt sagetator(fata)big grin:X funda?

| danacatalina a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Capricorn - Sagetator

Iata o pereche cu adevarat dificila. Daca doriti putina speranta, hai sa spunem ca sunteti complementari.

Una din principalele probleme este cea a planetelor care va guverneaza: dvs. sunteti guvernat de Saturn, iar el de Jupiter. Sagetatorul este un optimist si un jovial, iar dvs. sunteti rigid si realist. În consecinta, el va va reprosa pesimismul. Sa nu sperati sa înteleaga vreodata sintagma "bani albi pentru zile negre". Dinspre partea dvs., vazându-l asa vesel si gata sa se aventureze, îl puteti clasa imediat ca "inconstient".

Din punct de vedere fizic, Sagetatorului îi place sa exerseze, de aceea poate fi foarte abil si s-ar putea sa va râda în nas, spunându-va, în gluma, cat de... stângaci sunteti! Acest lucru va va înfuria si va va determina sa faceti numai ce vreti - sau n-o sa va mai vina sa faceti nimic fara sa va lasati îndrumat de partener. Oricum, modul direct în care se exprima Sagetatorul este la polul opus rigorii si diplomatiei dvs. Se prea poate sa va simtit adesea înfuriat si umilit.

| biabianca_8446 a răspuns:

Trezeste`te si numai visa laughing

| alaqfqafafas a răspuns:

Daca te iei dupa zodii e clara treaba.

| Heart2014 a răspuns:

Da,cred. cunosc cateva persoane care indeplinesc conditiabig grin