| djcioko a întrebat:

Credeti ca intr-o relatie este important :SEXUL S-AU COMUNICAREA?
http://www.blogtv.com/People/djcioko
Va astept cu raspunsurile voastre si aici dupa ora 21 azi.

Răspuns Câştigător
| tynaoana a răspuns:

Consider ca cea mai importanta e comunicarea. pentru ca fara comunicare nici sexul nu e cum trebuie. adica de unde stii ca tu o satisfaci pe fata daca nu comunici cu ea si nu iti spune ce ii place cum faci sau ce nu ii place. ca sa poti satisface o persoana trebuie sa comunici cu ea sa stii ce vrea si ce ii place sa ii faci. la fel ca si intr-o relatie profesor elev. comunicarea e importanta.Afla ce isi doreste si oferai ce ai mai bun.

19 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Amandoua! Sunt implicite si complementare! "S-au" la tine nu?! (te striga cartea de gramatica!)...

| fabiola a răspuns:

Dragostea...include si sexul si comunicarea sufleteasca, si cea verbala .si...si...

| SweetCandy a răspuns:

Si si....nu se poate fara una din ele intr-o relatie serioasahappy

auran
| auran a răspuns:

De ce sau?"o mana spala pe cealalta" - amandoua sunt importante...

| albastrel a răspuns:

Ambele sunt la fel de importante... daca nu ai comunicare zi de zi si sex aproapeee seara de seara...nu mereg relatiawinking

| albastrel a răspuns:

Bai...gata nu mai raspund... ''merge''. m-am tampit! fac greseli de ortografie la greu sad

| snepy a răspuns:

Amandoua

| sorin a răspuns:

Ambele

| danutza a răspuns:

Comunicarea e cea mai imp dupa mine iar sexul intretzine relatziahee heetongue

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Mai intai comunicarea :p vdetzi ce aveti in comun. va cunostetzi mai bine. apoi sexul. deci ambele sunt importante :p

| abis a răspuns:

De ce trebuie sa alegi intre sex SAU comunicare? Crezi ca una o exclude pe cealalta? Dimpotriva: sexul este mai placut cu o persoana cu care comunici bine, si comunici mai bine cu persoana iubita daca sunteti amanoi impliniti din punct de vedere sexual.

| naya a răspuns:

Dupa o anumita varsta cand catargul nu mai poate...ramane comunicarea

| cooola a răspuns:

Prima este comunicare, este foarte importanta intr-o relatie...si dupa si sexul...(daca este o relatie serioasa)... daca nu poti sta si fara sex.,

| SpikE a răspuns:

Tu ce crezi? normal ca comunicarea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. se potrivesc numai sa nu folosim comunicarea prea mult in timpul sexului ca eu atunci ma gandesc la alta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt barbati-sexul, pentru femei- comunicarea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua, nu poti sa le disociezi! e imposibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Comunicarea este poarta de acces pentru orice, inclusiv și pentru sex.
Pa, pa.

| todea a răspuns:

Ambele sunt importante, fara nici un fel de discutie. Sexul fara comunicare nu merge si fara sex dupa un timp intervin anumite bariere intre cei doi. Oricum cred ca as situa Comunicarea putin mai sus pe lista prioritatilor, mai ales daca planuiesti o relatie mai lunga.