| TheFirstKiller a întrebat:

Credeti ca lesbienele sunt acceptate in societatea din Romania? Daca v-ar zice o buna prietena ca este lesbiana i-ati accepta orientarea sexuala? Dau funda, vreau doar pareri gen pro-contra (as aprecia daca v-ati argumenta parerea)

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

In Romania, ca si in alte tari, mai ales cele foste comuniste, unele lucruri sunt considerate tabu, de netolerat.Religia,are cea mai mare influenta, este intoleranta in multe privinte.Asa ca,romanii,care sunt nu neaparat in majoritate religiosi,dar mai putin deschisi ca toleranta(ca sa nu zic needucati,indoctrinati),sunt,cred in mare majoritate impotriva.
Eu,personal,nu am nimic cu nimeni,de orice orientare sexuala ar fi, de orice religie ar fi, de cum se imbraca, piaptana, merge.Eu apreciez OMUL, MODUL DE GANDIRE si RESPECTUL pe care il acorda celorlalti.Atata timp,cat nu ma afecteaza pe mine cu ceva(sa ma acosteze,sa ma insulte,sa ma fure, sa-mi dea in cap), nu am nimic cu nimeni si pot accepta in preajma mea si un gay, si o lesbiana, si un musulman, si un catolic, chiar si un puscarias.

31 răspunsuri:
| trixiiie a răspuns:

Eu nu am nimic cu nimeni și părerea mea e că niciun om nu ar trebui să aibă nesimțirea sau tupeul să comenteze ce face altă persoană.
Da, ok, sunt lesbiene. Poate că în vederea unora ceea ce fac ele e greșit (că își fac sex oral una alteia sau se masturbează reciproc sau etc.), dar, la naiba, asta fac și băieții în relații cu fetele.
Sunt pur și simplu două fete într-o relație, fără un penis băgăcios.
Pentru mine sunt foarte în regulă lesbinele.
Dacă prietena mea ar veni și mi-ar spune asta aș accepta și aș susține-o. E doar o orientare sexuală, ce naiba.