| MauiTheMonsterTruck a întrebat:

De ce multi accepta lesbienele dar nu si homosexuali? Pana la urma e acelasi lucru.
Stiu ca unii baieti, in mare parte accepta imediat lesbienele/bisexualele, dar mai putin homosexualii.
Unele fete accepta homosexualii dar mai putin lesbienele.
Bisexualele sunt acceptate cel mai repede.
Eu nu ii inteleg pe astia, de ce unii accepta lesbienele dar nu si homosexualii... se simt complexati?hee hee

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Pura ipocrizie.Si-au clatit si ei bietii ochisori pe un pornache clasic cu doua(sau mai multe,de ce nu?) lesbiene care arata suficiente cat sa te lase apatic,cu spume la gura, intins pe parchet, iar astfel se amagesc inevitabil, crezand ca toate lesbienele arata ca-n filmele porno, sau precum Mila Kunis in Black Swan.Sau precum Amber Heard, ca tot vorbim de lesbiene frumoase si celebre.Dar numarul lor este extrem de mic.

Confratii mei, masculini, Ellen DeGeneres este lesbiana.Arata ca un cur. Portia Rossi este lesbiana.Arata ca un cur.Cynthia Nixon-parca asa o cheama-arata ca un bastard al unei nefericite relatii infiripate intre Ron Weasley si o morsa.Joaca in Sex & The City draga Cynthia,iar acolo arata bine, bineinteles, cu tiruri de make-up pe ea, dar in realitate, si un cur e mai frumos decat ea si mirobolanta ei figura de T-100.

Baietii si barbati ce accepta lesbienele, insa blameaza crunt homosexualii sunt prosti de behaie.Consimtamantul asta, daca se poate numi asa, este datorat unor clisee.Nu toate lesbienele sunt bunoace, nu toate sunt urate, dar in general, arata mai urat decat heterosexualele.Asta daca-s pe bune, lesbiene, nu niste pustoaice dornice de afirmare, teribiliste.Ba mai mult, multe lesbiene sunt casnice sastisite, mediocre, misandre si pleosite.

In refuzul acestor categorii e vorba de frustrari si ideologii gresite din fasa.Nu stiu de ce, dar in multi barbati exista dorinte sexuale, ce depasesc granitele heterosexualismului.Dominatie,gen,nu le mai ajunge, e un fel de frustrare combinata cu scarba directionata catre homosexuali.Valabil si la heterosexuale VS. lesbiene.

Eu zic asa: esti pentru o categorie din LGBT? Fii pentru toate, rozatoare ipocrita, dospind a frustrari si angoase!

| MauiTheMonsterTruck explică (pentru Dumnezău):

Da, le stiu pe toate, mie imi place Ellen Degeneres, este o femeie inteligenta, un model pentru lesbiene desi, intr-adevar se imbraca aiurea, dar nu ma intereseaza asta.
"Eu zic asa: esti pentru o categorie din LGBT? Fii pentru toate, rozatoare ipocrita, dospind a frustrari si angoase!" cam asta ma intreb si eu, dar nu prea inteleg astia inchisi la minte.

50 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fiecare cu piticii lui... Nu încerca să-i înțelegi pe toți, pentru că tot n-o să reușești, ci doar te vei încurca mai mult.

Răspunsul e simplu:
Suntem oameni, suntem limitați, de-aia.

| MauiTheMonsterTruck explică (pentru NOname):

Fiecare cu piticii lui dar macar sa nu ii mai jigneasca.

| NOname a răspuns (pentru MauiTheMonsterTruck):

Da, așa ar fi ideal și de bun simț.
Să judeci și să jignești ceva ce nu cunoști și nu înțelegi e o dovadă de intoleranță și ignoranță.
Prejudecățile și discriminarea irațională nu au fost niciodată prietenii unui om inteligent.

| sabin89 a răspuns:

Si una, si alta este o scarbosenie. Punct.

| Inferno a răspuns (pentru sabin89):

Cred ca o sa primesti la voturi eronate si nefolostoare. Eu am primit o gramada cand am vorbit de homosexuali. De la 40 de voturi eronate acum am sarit la 137 de voturi eronate.

| MauiTheMonsterTruck explică (pentru Inferno):

Normal, daca ai zis ca homosexualii sunt inutili, fiind tot oameni.

| Paulla a răspuns:

Când citesc răspunsurile unora, îmi amintesc că lumea-i plină de cretini... Sper că vă simţiţi şi fără să dau nume.
Şi ca să răspund la întrebare, pe unii nu-i duce capul, aşa că se limitează doar la dorinţa sexuală(văd, le place, e okay; văd, nu le place, nu e okay).

| CarlaElena a răspuns (pentru Paulla):

Poate că unora le e mai greu să se gândească la altceva decât dorinţa sexuală când vine vorba de homosexuali/lesbiene. Societatea nu a ajuns încă în stadiul în care să îi accepte în totalitate. OK, m-am simţit.

| Hombre a răspuns (pentru Paulla):

Mai Paulla am doua capre lesbiene, ce fac, le accept asa cum sunt sau le fac pastrama? laughing

| sabin89 a răspuns (pentru Paulla):

Si mie imi aminteste acelasi lucru cand vad cu cata usurinta folosesc unii termenul "cretin".

| CarlaElena a răspuns:

Pentru că e mai draguţ să vezi două fete tinându-se de mână pe stradă decât doi băieţi... E un lucru anormal, dar care se apropie de normalitate mai mult. Nelipsita călatorie în ghearele realităţii...

| Paulla a răspuns (pentru CarlaElena):

'E un lucru anormal, dar care se apropie de normalitate mai mult.' În concluzie, e normal sau 'mai aproape de normalitate' pentru că e 'mai drăguţ' pentru ochiul tău. Imbatabilă argumentare, într-adevăr.
Cât despre societate, societatea e tâmpită. Încă nu acceptă în totalitate mai nimic din categoria 'diferit'.
'Eu zic asa: esti pentru o categorie din LGBT? Fii pentru toate, rozatoare ipocrita, dospind a frustrari si angoase! ', îl citez pe Dumnezău, că a spus-o prea bine.

| harciog a răspuns (pentru Paulla):

Aici se impune clar constientizarea umana, deopotriva femei si barbati, ca sexul slab este sexul frumos si deci de acolo vine acceptarea.Doua reprezentante ale sexului frumos pot fi totusi admirate si, de ce sa mint, chiar o fac citeodata.Hai sa ne gindim la o uritenie, la o bruta din caverna, care face o imoralitate.Vai de mine, nu cred ca putem ierta asa ceva, trebuie pedepsit si omorit drept exemplu si condamnam aproape fara regret.Hai sa intoarcem foaia si sa vedem cum aceeasi imoralitate e comisa de un chip angelic, o frumusete rara, cum mai privim atunci? Chiar daca legea ne va impune s-o condamnam va asigur ca n-o vom face-o fara regret.

| CarlaElena a răspuns (pentru Paulla):

Şi ce propui mai exact? Să gândesc ce vreţi tu şi cel pe care îl citezi să auziţi? Să mă revolt în faţa societăţii ăsteia tâmpite (subscriu atributului adus de tine), dar care nu m-a deranjat foarte mult la urma urmei? No thanks! Şi dacă tot lupţi pentru drepturile homosexualilor şi ale lesbienelor, ar trebui să respecţi regula care presupun că e de bază in organizaţia voastră de oameni plictisiţi: să-i lăsaţi pe ceilalţi să aibă ce părere vor despre asta! Ar fi în avantajul vostru să-i cooptaţi doar pe cei intereaţi de subiect.

Şi da, ştiu că-s cretină. Poate şi frustrată. Dar nu sunt rozătoare ipocrită. Funny, huh?

| Paulla a răspuns (pentru harciog):

Nene hârciog, nu ştiu de tine, dar pentru mine o eroare rămâne o eroare, fie că e comisă de unul de o frumuseţe rar întâlnită, fie că-i comisă de o urâţenie, cum spui tu. Nu spun că nu fac diferenţe, că aş minţi, dar diferenţele le fac în funcţie de cât de relevantă e persoana aia pentru mine(şi în funcţie de antecedente, dar asta-i logic pentru toată lumea, sper). Nu vreau să ofensez, da' mi se pare nederept şi ipocrit să condamni o persoană pe criterii ca estetica.
@CarlaElena, nu-ţi propun nimic, mi-ai răspuns, ţi-am răspuns. La ce te aşteptai?
Tocmai pentru că avem dreptul la libertate(limitată), am dreptul, la rândul meu, să-mi dau cu părerea despre părerea ta.
@Sabin89 măcar nu eşti nesimţit, dar ironia e că tu l-ai folosit cu aceeaşi uşurinţă.
@Hombre, pastramă să fie. Deja s-au ofticat homofobii pe mine, să se oftice şi veganii.

| Hombre a răspuns (pentru Paulla):

Paulla nu le fac pastrama si le las asa cum sunt, daca ma crezi bine, nu ma crezi iar bine, sunt pe lumea asta de cand se tragea cu arcu' laughing si nu imi amintesc vreo data sa am ceva impotriva celorlalte orientari sexuale, chiar in necunostinta de cauza, dar, am devenit chiar aparatorul lor de cand am citit in diferite lucrari de specialitate, psihologice, sociologice etc. ca aceasta disfunctionalitate genetica sa zicem nu este un moft. Este adevarat ca chiar lucrarile de specialitate pana acum a emis doar teorii iar daca discutam din punct de vedere biologic, este o anomalie. Daca discutam din punct de vedere al reactiei populatiei, sociologic este o deviere si o considera gresita pentru ca nu mai are la baza procrearea. Biologic insa noi facem sex pentru procreere dar si de placere fata de restul animalelor si aici intram in sfera psihologica si putem gandii ca acestia are dereglare psihica. Ce putem sa-i face unu-i individ care declara ca el se simte in interiorul lui femeie? Ce putem sa-i facem unei femei care spune ca nu simte placere de a face sex cu un barbat si ce putem sa le facem barbatilor care spun ca nu sunt atrasi de alti barbati? Îi condamnam doar pentru faptul ca doctrina religioasa nu accepta asa ceva si ca noi inca nu intelegem biologic fenomenul care pe acesti indivizi ii produce altfel decat marea majoritate?
Acuma tu te-ai suparat pe homofobi ca nu se accepta asa cum sunt dar sa stii ca si ei si alti intra la categoria oameni buni, buni crestini, buni comunisti, buni fascisti, buni nazisti, in general foarte buni extremisti.

| shadovv a răspuns:

Eu nu accept nimic.

| Wehrmacht a răspuns:

Eu nu am nimic cu homosexualii sau cu lesbiencele/lesbienele(nu sunt sigur de forma), numai un tampit comenteaza despre ei/ele fara sa fi avut o experienta nasoala cu acest tip de oameni.Totusi,este mai placut sa vezi doua femei ca isi dau limbi/se saruta decat doi barbati care si-o sug/se saruta...

| Purec a răspuns:

Eu nu am nimic nici cu unii, nici cu altii. Ii accept si ii respect la fel ca pe orice om. Ca sa iti raspund totusi, cred ca baietii accepta mai usor lesbienele din pricina faptului ca nu pot avea nimic cu ei. Ceva de genul. lesbiana nu imi poate face nimic.dar cine stie ce ii trece prin cap la gay-ul ala laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt parosi

| Laugh25 a răspuns:

Eu i'as impusca pe totihappy
Si nu'mi pasa de voturiile eronate!
Nu as accepta asa ceva, in veci
este o scarbosenie la aman2happy
Dumnezeu a creat femeia si barbat!
De prostii, ca asa minte au uniistraight face

| Dumnezău a răspuns (pentru Laugh25):

Surpiza,parintii tai au fost nazbatiosi, ei te-au creat, nu o chestie meschina domiciliata in ceruri. Uite ca femeie si barbat exista la mai toate vietatile, si tot exista cazuri de homosexualite.Un bizon homalau pacatuieste? Nu va fi primit in Nirvana bizonilor pufosi, cu blanita maronie si cornite mandre? Hilar!

| Polaris a răspuns (pentru Laugh25):

Partea amuzantă e că am vorbit cu homosexuali geniali, cu mult mai interesanți decât o să fii tu vreodată. Și dacă ți-aș spune că majoritatea nu sunt tangenți cu http://www.youtube.com/watch?v=3j4t185wl-0 sau personajul lui Baron Cohen?

| Laugh25 a răspuns (pentru Polaris):

UIte mah eu nu m-am luat de tine asa ca tineti guratongue
Si nu ma intereseaza ca ai vorbit cu homosexuali genialitongue
Eu nu cred ca homosexuali sunt genialilaughing
Nu homosexuali, asta pentru mine este o lege:p

| Laugh25 a răspuns (pentru Dumnezău):

Da,ei m'au 'creat' si ba da este din ceruritongue
Ai auzit tu in bibilie sau altudeva de asa ceva?
A fost eva si adam!
Este hidos ceea ce se intamplatongue

| MauiTheMonsterTruck explică (pentru Laugh25):

Pe ce criterii te bazezi cu afirmatia asta : "Eu nu cred ca homosexualii sunt geniali"?
Asta inseamna ca pentru tine lesbienele si bisexualii de asemenea, sunt prosti. Tu, chestie inutila (persoana nu te pot numi si nici pe cei ca tine), nu esti mai buna cu nimic decat ceilalti si esti departe de genialitate.
Dar te rog sa imi raspunzi la intrebare, daca tot te crezi asa de superioara, geniala si mai normala decat homosexuali.

| Polaris a răspuns (pentru Laugh25):

Uite o diferență:
Tip homosexual, open-minded, cu care am putut purta discuție interesantă pe mai multe teme, cu un simț al umorului dezvoltat și opinii proprii, uman și peste, ca să pot spune așa.
Tipă heterosexuală gen "it's Adam and Eve, not Adam and Steve lol, you dumbass, gay people are wrong because Blahble told me so, biatch, you can't beat me with arguments because tralalalalala I can't hear youuu".

Răspuns utilizator avertizat
| MauiTheMonsterTruck explică (pentru Laugh25):

Si zise Double Tequila
"Nu crezi ca exista si homosexuali geniali?
Elton John e homosexual, insa muzica pe care o compune e epica.
Freddie Mercury s-a iubit si cu barbati, insa va ramane mereu unul dintre cei mai mari artisti.
Platon a fost homosexual.
Leonardo da Vinci a fost homosexual.
Ati citit Ratusca cea urata sau Printul fericit? Autorii operelor, Hans Christian Andersen si Oscar Wilde au fost homosexuali.
Si marele compozitor rus, Piotr Ilici Ceaikovski a fost homosexual.
Singurul lucru care nu-l suport la ei este parada gay, la fel cum nu suport manifestariile hetero excesive.
Ce faci in dormitor, acolo ramane. "

Daca vrei, iti dau reply-ul lui WQT la fiecare raspuns si intrebare pusa de tine... doar asa sa iti intre in minte o chestie, ca indiferent de orientarea sexuala, omul tot om ramane, tot un creier are, sentimente si o inima.

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns (pentru wdexwjmwd):

De ce tu si MauiTheMonsterTruck va pierdeti vremea cu Justhat, oricum el/ea este un bun extremist, bolnav de ura statuta si de neputinta de a si-o exprima.

| Polaris a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Astăzi am învățat că Hans Christian Andersen a fost homosexual.

Răspuns utilizator avertizat
| Laugh25 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu,NU cunosctongue
si multumesc ca mi-ai spustongue
Dar parerea mea tot aceea ramanehappy

| Laugh25 a răspuns (pentru Polaris):

Ok,Yes is Adam and evehappy
I don't have arguments? this is a argument
People gay are wrong because..it's not normalhappy
What is in your mind?
You like that?
Cause i don't like
And never i will accept this people!
Is woman and manhappy
You can hear me?
Than readhappy

| Laugh25 a răspuns (pentru MauiTheMonsterTruck):

Este o orientare proasta!
Si nu va mai luati de mine, nu'mi pasa ca sunt geniali!
Tot cu parerea mea o sa raman si asa crede inca jumatate din lumea asta

Răspuns utilizator avertizat
| MauiTheMonsterTruck explică (pentru Laugh25):

Ma gandeam eu ca nu o sa imi dau un raspuns bun.
Stai putin, tu faci ca asa zice lumea? Majoritatea sunt sobolani mediocri... asa ca tine tongue Daca nu iti place de ei, macar nu ii jigni! Eu nu vin sa te acuz de posesie de prostie crasa.

| MauiTheMonsterTruck explică (pentru wdexwjmwd):

O da!
Nu e in stare sa isi argumenteze propriile afirmatii si tu vrei alte argumente laughing

| Laugh25 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Ce vrei sa ti spun?
Vrei sa auzi ca sunt de partea ta?
Si da o tin cu adam si eva deoarece este un argument bun
Nu ii bag pe toti intr-o oala!
Am spus clar ca nu mi se pare normal asa ceva
dar voi o tineti tot asa
Nu! homosexualilor
Nu mai imi spuneti mie de parerea voastra superba despre homosexuali
NU o sa mi-o schimb
S-a spus acolo sus despre homosexuali geniali..geniali? Sunt dar ceva aiurea
Si da iti bati gura degeaba
Fiecare crede si face cum vrea...ce sunteti impotriva pareriilor mele?
Nu va convine? pai nu aveti decat, du-te si cearta'te cu cei care chiar nu ii suporta in tara lor
Da, nu sunt o mare credincioasa si nu cred tot ce scrie in biblie dar nu am nevoie de biblie ca sa vad ca asa ceva nu este normal
Ce vezi bun la homosexual?
Ca sunt geniali?
FIecare are un talent

| MauiTheMonsterTruck explică (pentru Laugh25):

Ai un talent la a abera asa de frumos...

| Laugh25 a răspuns (pentru MauiTheMonsterTruck):

Nu aberezhappy

Răspuns utilizator avertizat
| ElDictator a răspuns (pentru Laugh25):

''Si da o tin cu adam si eva deoarece este un argument bun''
Sa inteleg ca esti impotriva homosexualitatii dar pro incestului?

| Hombre a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Pe Ema am pierdut-o si mi-a dat ignore, din unele surse se pare ca Dumnezeu i-a dat un vot de blam pentru ca intrase in calduri si era cat p'aci sa cada in barlogul (jacuzzi) satane-i. Acuma e la canoane, face rugi sta numai intre lumanari, tamaie si bate matanii fara numar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu mai, nici tu nu intelegi. el o vrea pe Ema in jacuzzi ca sa faca ceva incantatii pe-acolo, nu de altceva big grin

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o mai vreau nici pe Ema de cand mi-am luat capre, sunt perfecte, mereu sta in pozitia de tragere. rolling on the floor

| 4cidr41n a răspuns:

"Eu nu ii inteleg pe astia, de ce unii accepta lesbienele dar nu si homosexualii... se simt complexati?"
Da, sunt complexati, aici e vb de unii barbati care isi imagineaza cum alti barbati isi baga organul in corupul altui barbat. E vorba ca nu le place cum fac sex doi gay si *** grija constant iar in general nu au viata lor.
O baga constant cu Dumnezeul lor imaginar si moralitatea lu' peste prajit.

Acum intra lesbienele si vad ca e super tare cand doua gagici isi baga limba in gura, Dumnezeu isi da acordul, iar pacatul nu mai este.

search pe google pentru 'double standard'
--------------------------------------------
A double standard may take the form of an instance in which certain concepts (often, for example, a word, phrase, social norm, or rule) are perceived as acceptable to be applied by one group of people, but are considered unacceptable—taboo—when applied by another group.

| Gabitzameah a răspuns:

Paiii nici eu nu pot sa inteleg lucru asta :Baieti de ce uriti gey, ei doar va iubesc xd