| anonim_4396 a întrebat:

Cum ati reactiona daca un prieten sau o prietena de-a voastra v-ar spune ca este bisexual/a sau gay/lesbiana? In ce masura credeti ca v-ar schimba acest lucru parerea despre aceasta/acesta si felul in care il/o percepeti?

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Poi ce sa fac? L-as accepta asa cum este pentru ca de asta sunt prietenii. Faptul ca are alta orientare sexuala nu cred ca ar influienta relatia noasta (cu conditia sa nu se dea la mine)laughing.L-as intelege si i-as respecta decizia, credbig grin pentru ca stii cum e de la teorie pana la practica mai e mult.La inceput cred ca as fi socatabig grin

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E viata lui/ei, nu ma implic in viata sentimentala a omului si nici nu m-ar afecta.

| thegatekeeper a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri happy. Am intrebat din curiozitate, pentru a citi niste pareri, pentru ca stiu ca nu prea este privit cu ochi buni acest lucru si ma deranjeaza cand intampla asta.

| sweetgirl21 a răspuns:

Nu cred ca orientarea sexuala conteaza intr-o relatie de prietenie. poate doar la noi in tara fiindca suntem mai in urma cu civilizatia.

| Reek54 a răspuns:

A, si sa-ti raspund si la intrebare, ar fi ok atata timp cat nu imi face mie avansuri sau ma implica in aceste lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa-i pui pe toti in aceeasi oala. E mult mai acceptabila din toate punctele de vedere ideea de lesbianca decat cea de gay.

| Reek54 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am observat, si nu inteleg de ce, adica sa fi lesbianca este ok, dar gay?, de ce nu este ok?, e o chestie de favoritism aici si ma cam deranjeaza, nu pentru ca am eu vreo treaba cu aceste lucruri, dar ma deranjeaza cand se fac "favoritisme".