| vitaneas a întrebat:

Cum ar trebui sa ma bag in seama cu o fata de care imi place si care este foarte linistita, cuminte, care vorbeste foarte putin si e mai asa mai retrasa?

4 răspunsuri:
| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns:

Sa mergi la ea si sa o intrebi ce face sa o saluti si prima data intreab-o daca vrea sa fiti amici dupa daca ai sa vrei ceva mai mult ii dai de inteles pe parcurs.

| neutrino a răspuns:

Tu timid, ea retrasa, greu sa va uneasca acum ceva. Si daca mai este si cuminte, chiar ca nu mai ai ce face.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Sa stii ca e greu.
Am avut in liceu o colega care nu vorbea decat cu colega de banca.Si atunci foarte putin.
Sa mor eu de mai vorbea cu altcineva.
Statea toata ziua in banca respectiva si nu scotea un cuvant.
Doamne si era asa de draguta si de dulce mmm big grin
Am incercat de multe ori sa port o conversatie, dar nu mi-a mers.
Daca fata de care spui e ca fata asta de care am zis eu e greu.

| AdyAdeluş a răspuns:

Fii foarte cuceritor si nu trebuie sa zica ea nimic, ea trebuie doar sa asculte si daca si ei ii place de tine se va vedea din reactie. Bafta multa multa! Pentru mai multe detalii si mai multe sfaturi astept mesaje in privat!