| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Cum ati pregati o cina romantica?

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Uhm.Ca in filme laughing day dreaming!
Sunt o fire mult prea visatoare, de felul meu.
O camera, plina[nu chiar plinalaughing. pe pat,'covor'] de petale de trandafiri whistling. o masa cu lumanari.muzica lenta, romantica [oarecum]. Dar bineinteles c nu m-as putea ocupa de tot. Cu putin ajutor, ar iesi frumos totul happy

3 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Intra pe :

http://www.gustos.ro/......fecta.html

sau:

http://www.gustos.ro/......acasa.html

http://delly.garbo.ro/......ntica.html

Ti-as fi putut spune eu insa cred ca aceste site-uri iti vor putea fi mai utile decat ceea ce ti-as fi povestit eu, ca nu am multe experienta.Sa ai o zi frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai una afara ca sa privim stele si luna.Si as aprinde niste lumanari parfumate as lua sampania si ceva sofisticat de mancat day dreaming

| avramfflorina a răspuns:

1. Intuneric clar, daca nu e noapte atunci pune ceva in geam.
2. Lumanari multe si mici, acum depinde si de camera: daca e sufragerie poti pune una pe masa in mijloc si restul in biblioteca sau pe masuta de tv, sau ce ai tu dar sa fie aproape de masa(ai grija sa nu ii ia parul foc)
3. ca mancare: NU pizza, ciorba. DA paste cu vin alb, pui cu sos de smantana, friptura cu vin rosu, peste,(ar fi perfect sa alegi o mancare cu vin rosu).
4. pe masa o fata de masa dar nu alba, rosie ar fi ideal.
5. muzica la calculator deja aleasa(lenta de obicei sau melodiile ei preferate) si fara a lasa monitorul deschis
6. cand vine la tine aprinde lumanarea de la masa la care mancati in timp ce se aseaza(asta ca pont).
7. BAFTA MULTA happy