| cristiannn_8836 a întrebat:

Cum ati putea descrie prima voastra iubire? Cum l-ai/ai intalnit/o? Ce ai simtit? etc.

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Era unul dintre cei mai buni prieteni ai mei, ne intelegeam perfect, desi ne vedeam doar vara. M-am indragostit fara sa imi dau seama, iar cand relatia a debutat m-am indragostit si mai lulea! Pur si simplu, eram innebunita dupa el.Respiram Cristi, mancam Cristi, dormeam Cristi, gandeam numai Cristi!

Pana cand visul si reveria mea oarba s-au destramat si intr-un tarziu am realizat ca doar eu eram IN Love, el doar ma aprecia pentru ceea ce eram! Ma rog, era si o relatie la distanta si asta a contat mult, desi ne intalneam cam la 1 saptamana.

Relatia aia mi-a deschis ochii si am jurat sa nu mai cersesc dragostea nimanui, sa nu mai fiu posesiva si sa realizez o data pentru totdeauna ca dragostea e un cadou al destinului, nu Viata mea, ca persoana iubita face parte din Viata mea, deci nu e Viata mea.

Pe scurt, traieste iubirea dar nu trai pentru ea!

5 răspunsuri:
| Ros3Blu3 a răspuns:

Pai nu stiu cum sa le zicbig grin
Primu prieten am tinut la el mult am stat 2 ani cu el, dar el mai fatalau asa... timid bla bla bla dupa 8 luni de relatie mi l-a prezentat pe prietenu luibatting eyelashes[actualul meu iubitbatting eyelashes](Bineinteles nu mi l-a prezentat in fata, ca noi fiind in aceeasi scoala ii era si frica sa iasa din clasa ca il papamlaughing))]
Dupa ce m-am despartit de alaaa nu stiu ce, eu suparata tzaca paca si [eu vorbeam mereu cu actualu imi dadea sfaturi fa asa asa asa ca el e mai timid si nu stie si fii tu infipta si devenisem ff buni prieteni chestiia aia mi-o zicea pentru fostul alalaughing] si i-am zis lui ca nimeni nu ma iubeste si nimanui nu'i pasa de minee si s-a scapat de gura si a zis ca el tine la mine si ca il intreseaza de minebig grin Si de atunciii mi-a zis ca ii place de mineee si imi facea curtee si ma intreba daca vreau sa fiu cu elll si asteabig grin am fost de 3 ori impreuna big grin odata ne-am desp din greseala mea odata din a lui si acu ne-am impacat si stem impreuna de 6 luni si il iubesc enorm big grin si cu toate ca e al 2lea prieten la care tin mult[mai muuulllllttttt ca la celalaltbig grin eu il consider prima dragostebig grin

SPER CA NU TE-AM PLICTISITbig grin BYE-BYEbig grin Pupiciiiiiii:*

| robert123 a răspuns:

Am intalnito in parc acum 2 veri de fapt noi ne cunosteam de mai mult timp dar atunci am inceput sa simtim ceva unul pentru altul, simti niste fluturasi in stomac oricum astea trebuie simtite personal nu descrise, sunt sigur ca daca nu leai simtit pana acum o sa le simti

| pink_sunshine a răspuns:

Eu l-am cunsocut pe net si am vorbit vreo 3-4 luni pana sa ne intalnim au fost cele mai lungi luni din viata mea dar pe 24 dec in ajunul craciunului a venit sa ma vada el locuia in Italia iar eu am fost la aerport sa il astept mai emotionata ca atunci nu am fost niciodata. cand l-am vazut am inceput sa tremur a fost cel mai frumos sentiment. si de atunci suntem impreuna maine se fac 8 luni acum locuim impreuna si ne intelegem foarte bine si ne iubim la nebunie.

| Fritsa a răspuns:

Primul si ultimul baiat care l-am placut(poate il plac big grin).
Ne-am intalnit cand el statea cu o prietena de-a mea si m-am bagat si eu in seama happy. Cand l-am privit in ochi m-a indrogstit de el :X dar cel mai frumos a fost ca sentimentul era reciproc happy. Nu am mai simtit asa ceva vreodata.Ne-am imprietenit si tineam mult unul la altul. Asa a tinut dar am devenit rece cu el pentru ca fosta lui prietena ma uraste ca el ma place pe mine si nu pe ea, fumeaza, injura, bea. sadAs vrea sa-l uit dar nu pot

| matzu a răspuns:

Poii:->. eram cu o prietena prin oras sh el era prieten ff bun cu iubitul eibig grin.si el se uita la mine nu stiu ce sa zic nu era prea stralucitbig grin. dar apoi a mai vb cu prietena mea a facut rost de id meu sh am mai vb. el tinea ff mult la mine sh vroia sa se comb cu mne.etc am propus sa ne intalnim a doua zi ca sa ne cunoastem mai bine etcchatterbox. sh atunci m-am indragostit de el:X:Xa fost sh este cel mai minunat lucru din viata mea.sh il iubesc enorm:X:X

scuze daca vam plicty.va pupicesc pe toti:*:*