| aditzu92 a întrebat:

Cum conving pe Prietena mea s-a ma sarute? daca ea imi spune "asteapta sa te cunosc mai bine". Am scos-o in oras de 3 ori si inca nu vrea sa ne tinem de mana nu vrea sa ne sarutam...etc help me pls

28 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sa se convinga singura cand vine momentul. Saruturi la a treia intalnire e mult prea devreme. Mai ai si tu rabdare o luna-doua.

nony
| nony a răspuns:

Spune-i: Ok, sunt de acord cu tine, ne cunoastem. dar un sarut nu are nici o treaba cu personalitatea mea sau felul meu de a fi. Ori esti prietena mea, ori nu? si gata. daca nici acum n vrea, inseamna ca e loca.si locul ei e in alta parte.

nony
| nony a răspuns:

Spunei: Ok,sunt de acord cu tine,ne cunoastem.dar un sarut nu are nici o treaba cu personalitatea mea sau felul meu de a fi.Ori esti prietena mea,ori nu?si gata..daca nici acum n vrea,inseamna ca e loca..si locul ei e in alta parte .

cami
| cami a răspuns:

Ei...tongue o fi ea mai timida happy Dar lasa, ca o sa vina cand n-o sa se mai dezlipeasca de tine. Dar tu? fura-i un sarut. ce astepti, sa-ti zica ea "hai sa sarutam"? fi putin mai indraznetwinking Data viitoare, pun pariu ca nu mai scapahee hee

cami
| cami a răspuns:

Ei...tongue o fi ea mai timida happy Dar lasa, ca o sa vina cand n-o sa se mai dezlipeasca de tine..Dar tu? fura-i un sarut..ce astepti, sa-ti zica ea "hai sa sarutam" ? fi putin mai indraznet winking Data viitoare, pun pariu ca nu mai scapa hee hee

cami
| cami a răspuns:

Ei...tongue o fi ea mai timida happy Dar lasa, ca o sa vina cand n-o sa se mai dezlipeasca de tine..Dar tu? fura-i un sarut..ce astepti, sa-ti zica ea "hai sa sarutam" ? fi putin mai indraznet winking Data viitoare, pun pariu ca nu mai scapa hee hee

cami
| cami a răspuns:

Ei...tongue o fi ea mai timida happy Dar lasa, ca o sa vina cand n-o sa se mai dezlipeasca de tine..Dar tu? fura-i un sarut..ce astepti, sa-ti zica ea "hai sa sarutam" ? fi putin mai indraznet winking Data viitoare, pun pariu ca nu mai scapa hee hee

cami
| cami a răspuns:

Pfoa de cate ori ti l-am trimis...straight face rolling on the floor scuza-ma.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Este ea mai timida si de aia face asa happyAsteapta sa se acomodeze cu tinehappySi explica-i ca un sarut nu afecteaza nimicbig grin

| Linda a răspuns:

Intreab-o care sunt valorile ei. Poate nu merge de mana decat atunci cand isi da seama ca va fi o relatie de durata. Parerea mea sa incerci sa o cunosti ca persoana, care sunt lucrurile de care e pasionata, care sunt visele ei, ce-si dorste de la viata, cum vede o relatie de dragoste. Eu am dat primul sarut la peste 100 intalnire cu cineva, fetele sunt diferite.

| Tessy a răspuns:

Esti primul ei prieten! Sau primul cu care se va saruta!straight face Nu iti spune lucrul asta... e najpa.am stat 10 luni cu un baiat asastraight face doar ne pupamrolling on the floor ma jurstraight face si pana la urma mi-a zis... ori ma saruti ne despartim...stiu ca pare penibilstraight face dar rolling on the floor in fn...ai putina rabdare! nu cat a avut prt meu cu minestraight face desi eu aveam 14 ani si el 18 nu era *** sau ratat sau urat... dar a stat cu mine pentru ca ma vedeam cumintedevil blushing. succes!

| yanny`s a răspuns:

Eu cred ca tu ar trebui sa faci un prim pas. Poate ca ii este frica, se gandeste ca daca la primele intalniri va sarutati, relatia va evolua mai tarziu prea mult. Incearca sa vorbesti cu ea, poate ca esti primul ei prieten...

| MarYoBenucci a răspuns:

Bro cauta`ti alta aia nu e prietena e amicawinking

| Macho a răspuns:

Hehe. ce aiurea.
Du-te si tu cu ea intr-un parc.intr-un loc mai retras pe o banca.si incearca sa o saruti. daca vezi ca tot te evita: " da ce-i cu tine fata? esti speriata de bombe? .doar nu te mananc" .plus ce a zis nony. ori esti prietena mea. ori daca nu du-te la manastire.

PS: deja ma gandesc cat trebuie sa stai dupa ea pana la pasu celalalt laughing

| urbanghost a răspuns:

Pai prietena ta in ce sens? Ca dupa cum se vede, sunteti doar amici. Incearca sa o convingi sa-ti zica de ce nu vrea sa o saruti. Poate nu esti pe placul ei si nu vrea sa-ti zica, sau alt motiv ( niciodata nu o sa cunosti femeile laughing ) Succes.

| crisS a răspuns:

Woa probabil esti primul ei prieten... chiar si asa. cam urat~ ar trebui sa aveti o discutie sau poate nu prea te place...

| hanry a răspuns:

La prima pensie baiee la prima......pensie

| gabrieladima a răspuns:

Ce varsta aveti de va blocati in astfel de situatii? Ca pana la urma ce legatura are un sarut sau o tinere de mana cu caracterul unui om? Poti tine de mana si un simplu prieten, asa ca nu e cine stie ce tragedie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste despre sex mai mult cu ea dar mai ales de posibilitatea de a face sex amindoi.Atunci un sarut i s-ar parea cel mai usor lucru pe linga...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stie sa sarute si asta ieste tot incearca sa o exciti sarutando pe gat si apoi incearca sa o saruti si pe gura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate k nu s-a mai sarutat pana acum cu cineva si ii e frica sa nu te dezamageask sau sa-ti faci o impresie gresita despre ea(poate) si cu tinutu de mana poate ca ii e rusine, nici mie nu imi place cand se uita lumea la mine sau ii e rusine cu u, si cum au spus si ceilalti, furai un sarut asa e cel mai bine, succes, sa ne spui ce ai reusit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saruto tu daca asteptii s-ar putea sa-si piarda interesul dar daca o saruti o vei cuceri fara dar si poate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bro...Asculta-ma.Si eu am avut exact acesi pb ca si tine...Numai ca eu vb mai mult cu fata respectiva doar ca vb prin smstongue
M-am sarutat de cateva zeci de ori cu ea in vreo juma de ora si pe la sfarsit a fost si un "mozol" dar scur ca sa tras.nu era in pozitie buna cicalaughing!
Seara mi-a zis in sms ca i-a placut si ca sunt dulcehappy
dar culmea e ca nu mai vrea sa ne sarutam!
am tot aburi-o si vrajut-o si i-am zis ca dca nu imi da ea un sarut il fur eu.si spre surprinderea mea mi-a raspuns. daca reusesc sa ii fur un sarut mai prrimes unu "lung"!
frate nu pot sa-ti zic decat bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparai un cadou romantic si invit-o la un restaurant moaptea la o cina romantica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahaha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi lasa sa grabeasca sa te cunosca mai repede ca mult no sa te reti so saruti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fura-i un sarut.cum s-a mai spus.altfel o sa fii in continuare catelusul ei de companie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te grabi si daca cu adevarat tii la ea asteapta pana cand va fi pregatita. Cel mai posibil e sa ii fie frica. Si in nici un caz sa nu o ameninti daca vrei sa o mai ai. Poate fostul ei prieten s-a despartit de ea dupa ce l-a sarutat si nu vrea sa i se intample din nou.