| seherezad a întrebat:

Cum definiti complexitatea iubirii? cum va simtit cand iubiti? cand iubiti si sunteti iubit dar cand nu va este raspuns cu iubire ci cu indiferenta? e greu? cum treceti peste?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu iubesti e ca si cum nu esti nimic daca nu iubesti nu esti iubit dar te poate iubi pe tine si apoi si tu sa iubesti

| andradat a răspuns:

Mi se pare ca atuncia cand este cineva indiferent cu tine te atrage mai tare. Uite, intr'o relatie mie nu mi'ar place sa fie baiatul mort dupa mine, tot timpul peste mine si niciodata sa nu ne certam, consider ca monotonia m'ar plictisi. happy

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Pai iubirea nu se poate definii. Iubirea se simte love struck Cand iubesti si esti iubit esti mereu happy etc etc.Pai cand nu este raspuns cu iubire si cu indiferenta nu are rost sa continui relatia sau pnm... treci km greu peste dar asta este incerci sa uiti persoana si totul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am gasit acum ceva timp o definitie a iubirii care mi-a placut mult. Iubirea este o taina, in duet. Dar iubirea nu are o definitie, tocmai datorita complexitatii ei. Nu poate fi clar definita. Cum ma simt cand iubesc? Sunt de 10 ori mai aiurita decat sunt de obicei. Iar asta e de rau laughing. Te simti altfel, te simti fericit. Cand ne este raspuns cu indiferenta, normal ca este greu. Atunci este un razboi intre ce simt si ce gandesc. Simt ca iubesc, ca as putea continua mult timp cu acea persoana, ca este una speciala, cea mai frumoasa dintre toate, dar ma gandesc "de ce sa continui daca el este indiferent?". Cum trecem peste? Cu siguranta nu poti sa treci peste in cateva zile. Eu una incerc sa-mi ocup timpul, astfel inca sa ma gandesc la altceva. Timpul le rezolva pe toate.