| Nemessys a întrebat:

Cum definiti voi termenul de,, femeie usoara"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun fel.Nu consider ca sexul ar interfera in vreun fel cu demnitatea unei femei sau cu a unui barbat.

44 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Aia de se lasă "cucerita" ușor de prea multi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cea care este matura si cu toate acestea are mai putin de 40 kg. laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate o femeie care este intr-o relatie, si se duce dupa mai multe persoane, intretinand relatii sexuale cu acestea, in timp ce este impreuna cu actualul partener.

Alte definitii... nu prea gasesc, ca fete care fac asta cu mai multi, dar nu sunt intr-o relatie? Nu, ca doar isi traiesc viata, oarecum. Nu ca asta ar insemna sa o traiesti, dar fac ce vor ele, fara obligatii.

| Goddessss a răspuns:

Salut!
Ca si o adolescenta, eu înțeleg prin '' femeie ușoară '' genul ala de femeie care ar face orice sa se injoțească si sa capete atenția de care nu are parte.
genul ala de femeie care care mereu își capătă '' faima''si popularitatea prin niște metode mai puțin normale si morale.
se poate referi si la o femeie obsedata de niște lucruri (știm noi de care).
un alt înțeles il are femeia care practica una dintre cele mai vechi meserii.
unele nu au demnitate pur si simplu. nu au nicio rușine

| Vikaa a răspuns:

Termenul de fata usoara a fost inventat de barbatii misogini din vremurile vechi, ca o jignire pentru cele care se simt bine ca o fac chiar si cu 1-2 barbati. E practic o jignire adusa asupra femeii, in timp ce barbatu chiar daca e fustangiu nu il trage nimeni de maneca sa ii spuna ca e si el o panarama big grin eu il definesc ca fiind o fata naiva care e prostita de smecherasi happy

| T0T a răspuns:

Poate fi ușoară când o urci pe cântar și constați că are o greutate mult prea mică sau că se lasă ușor atrasă de masculi în așternuturi. Oricum ar fi, aia poate fi o realitate, nicidecum misoginism.

| Drimmero a răspuns:

Una care nu iti da dureri de spate si nici nu-ti face probleme ale herniei de disc atunc cand o ridici, una care nu iti face coloana praf atunci cand o pui sa-ti faca un masaj cu picioarele.

Acum la figurat: Una care se lasa mega usor, care n-are demnitate, care e umblata de cam oricine. Aici exclud fetele care au avut relatii serioase mai multe si implicit relatii sexuale, nu le bag in aceeasi oala. Mai adaug si alea care insala, care n-au coloana vertebrala batandu-si joc de prietenii lor, ar fi mai multe de zis dar n-am chef de romane, femeia usoara e una pe care un barbat nu si-o doreste, poate pana la o anumita varsta o vrea dar dupa cauta altceva.

| RoCkKiD a răspuns:

Maxim 60 de Kg dar depinde si de inaltime.

| Nemessys explică (pentru RoCkKiD):

Omule, stii foarte bine la ce ma refer.

| Nemessys explică:

,,ic la alea care isi rup *** in ele cu 5-10-25 de barbati pe lună si li se pare normal"

Esti tu in masura sa spui ce este normal si ce nu? Sau ce este normalitatea? Ma indoiesc
De ce ti se pare atat de,, anormala" treaba asta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care se fufu ușor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice femeie e ușoară când dă de bărbatul potrivit. Nu cred că există excepții.

Termenul asta e folosit de persoane care le deranjează anumite chestii. Că m-a înșelat e o târfă, că nu s-a fwwtut cu mine e o târfă. Orice ar face tot târfă e. laughing

Personal cred că alea care se vede pe ele de la o posta că au mai făcut sex, au avut prietenii cu beneficii și alte c@caturi dar vor sa para mult mai cuminți decât sunt. Adică vor sa fraierească bărbații. Alea sunt panarame.

Într-un fel le înțeleg că le este frică să nu fie judecate. Dar unele care îți zic "sa nu mai spui la nimeni ce facem noi aici-a" sa rămână secret, nu înțeleg de ce o fac daca le este rușine că știu alții ce fac ele.

| Nemessys explică (pentru anonim_4396):

Dupa 13 raspunsuri, a venit si ala care e scris cu cap, nu doar cu degetele.

| RAY a răspuns:

Vikaa are dreptate,de ce trebuie sa jignim, insultam un om caruia ii place sexul? desigur invers este ok, nu? ce aiureala e asta, fata vrea gang bang treaba ei, sa ma cheme si pe mine asta e important rolling on the floorrolling on the floor
ai participa la o orgie sexuala in cimitir cu niste sataniste de alea cu haine negre si machiaj?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Una care se lasa mega usor, care n-are demnitate, care e umblata de cam oricine

https://ro.wikipedia.org/wiki/Demnitate

iar judeci un om dupa sistemul tau de valori,deminitatea de care vb tu e relativa, uite ca eu gasesc asta demn, sunt pro natura umana, sunt pro sex in grup, aventuri de o noapte, tot ce include sexualitatea umana

| Nemessys explică:

Ceea ce ai scris tu nu are nicio legatura cu ceea ce am spus eu.
Ma bucur ca ai adaugat la inceput,,cred", dar nu ai oferit niciun argument pentru a sustine faptul ca esti in masura sa spui ce este normal si ce nu, in conditiile in care nu stii ce este normalitatea. Daca tu ai o parere despre un anumit lucru, asta nu inseamna ca este si normal. Pentru tine poate nu este normal sa omori si sa mananci un caine, dar pentru un chinez este. Deci,,normalul" asta pe care l-ai folosit tu, este doar parerea ta, nu un lucru unversal valabil.

Ai scris,,Cred că sunt in mai mare măsură să spun ce este normal si ce nu față de tine." Aici puteai oferi un argument. Apoi ai continuat cu niste lucruri care sincer, nu-si aveau rostul. Ai scris numai de dragul de a scrie, legandu-te de varsta mea si spunandu-mi indirect ca eu iti sunt inferior tie, doar din cauza ca fac parte dintr-o generatie,, stricata" (lucru pe care nu-l neg) si care face niste lucruri pe care generatia ta nu le facea. Interesant, se vede cat te duce capul.

,, omoarea unei femei este definita prin parerea care o are lumea despre ea." PE CARE*

Eu inteleg ca faci parte dintr-o generatie in care parerea lumii conta foarte mult si faceati multe lucruri numai ca sa nu fiti vazuti rau in societate sau de catre rude / vecini, dar te rog, nu mai folosi cuvinte pe care nu le intelegi. Unul dintre acele cuvinte fiind,, onoare". Nu are ce cauta acolo si nu prin parerea celor din jur este definita onoarea unei femei.

,, Sunt niste principii pe care greu le intelegi tu sau pe care nu o sa poti sa le intelegi vreodata atunci cand valorile tale se rezuma la..."
Ce legatura au valorile mele cu nu stiu ce fata care la 14 ani face oral? Nu are nicio logica. Uimeste-ma, sau mai bine zis, lumineaza-ma, vad ca esti mult mai intelept decat mine.

,, pentru că da gândim cu două capete si unii doar cu cel de jos!" Vorbeste in numele tau.

,, Si să stii că principile astea nu sunt stabilite de mine ci sunt de când e lumea si pământul"

La ce ai scris, fix de tine sunt stabilite, nu sunt lucruri universal valabile, ci doar parerea / perceptia ta despre lume, dar nu si adevarul in sine, sau normalitatea la care mai ai mult de lucrat. happy

Ca vrei sa accepti sau nu, in clipa in care tu citesti asta, mai mult ca sigur o fata de 14 ani face un oral. Ia zi-mi, cu ce iti schima tie viata acest aspect? De asta nu mai ninge la noi in tara?

Nu te mai chinui sa scrii ca deja m-ai obosit. Habar n-ai sa scrii un text concret cu niste argumente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Onoarea unei femei este definită prin părerea care o are lumea despre ea. "
rolling on the floor))
Sigur.Si onoarea unui barbat e definita de cat de corect gramatical scrie.
De fapt nu stiu daca am dreptul la o parere, ca sunt nascuta in 2000. Daca in loc de 2 era un 1 aveam cu 3 neuroni in plus probabil.
Parerea unor mediocri care se agata de niste prejudecati tampite nu valoreaza absolut nimic pentru o persoana inteligenta.Da,stiu, tu nu te incadrezi in categoria asta, inteleg ca iti pasa de parerea lumii, nu e vina ta, fiecare cu cat poate.
"se rezumă la faptul că la 14 ani să știi cum se suge mai bine decât tabla inmulțirii "
Si ce facem daca ma pricep si la deepthroat, si la biologie moleculara? Bine, n-am 14 ani, dar oricum, ideea ramane valabila.
" sunt de când e lumea si pământul."
Ce usurare.Sunt sigura ca principiile unor oameni imbracati in frunze si piei de animale care se inchinau la soare si credeau ca pamantul e plat se aplica cu brio si in prezent.

| Nemessys explică (pentru anonim_4396):

,, de fapt nu stiu daca am dreptul la o parere, ca sunt nascuta in 2000" Cat am ras la asta laughing))))) Si eu voiam sa-ti zic acelasi lucru, ai 20/21 de ani, nu ai dreptul la o parere despre,, realitatea" din ziua de azi, in fata unuia nascut in '80.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Si sunt si femeie sad
Probabil nici sa scriu n-ar trebui sa stiu.
Tu ce intelegi prin femeie usoara, daca tot ai pus intrebarea?

| Nemessys explică (pentru anonim_4396):

Un lucru care mi se pare trist este ca am auzit fete barfindu-se intre ele legat de viata lor sexuala si ce anume face X cu nu stiu cine. Adica inventeaza reguli si au pretentia ca cele din jur sa le respecte.

Am vazut termenul asta pe TPU azi (bine, nu e prima data cand l-am vazut) si chiar mi-a starnit curiozitatea. Dar inca incerc as ma obisnuiesc cu faptul ca lumea foloseste cuvinte fara ca macar sa le inteleaga sensul. Sau ca pun etichete unor persoane bazate pe propriile reguli, iar acele reguli formeaza,, normalitatea".

| Nemessys explică (pentru anonim_4396):

Pentru mine nu exista asa ceva. Nu-mi place ca existe o suta de definitii pentru un singur termen. Urasc sa folosesc termeni de genul.

Un alt exemplu ar fi si iubire, relatii, barbat, femeie etc.
Du-te tu si intreaba 100 de femei cum ar trebui sa fie un barbat. O sa primesti 100 de raspunsuri diferite, cu 2-3 elemente in comun. Ele de fapt o sa-ti spuna cum ar vrea un barbat sa se comporte cu ele, nu cum ar trebui sa fie caracterul lor standard. Si acest,, ar trebui" ma zgarie pe creier.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Prima data cand am vazut intrebarea am vrut sa-ti raspund cu "eu" laughing
Nu stiu cum de ti se pare curios sau neobisnuit.Mereu a fost asa, mereu va fi.Normalitatea e dictata de majoritatea, adica de mediocri.Si ce nu se incadreaza in normalitate e imoral, gresit, dezgustator etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Un barbat ar trebui sa nu fie exagerat de sensibil, daca ma intrebi pe mine.Bine,oamenii in general n-ar trebui sa fie.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tu oricum esti bipolar, azi ai o parere, maine alta parere, nu pot sa te iau in seama la ce zici.

| Nemessys explică:

Eu nu stiu de cand e lumea si pamantul, ma luminezi tu?

,, dacă te-aș intreba față in față a câta planetă suntem de la soare deja iți dă cu virgulă" Wow ce informatie detii. Mai zi-ne.

,, vorbesti de biologi moleculară când tu nu stii nici ce inseamnă secolul 16 si in ce perioadă a fost" Incredibil... Hecate, ai idee cu ce intelectual te pui? El stie in ce interval a fost secolul 16. Vezi ca el detine informatii rare si greu de memorat. Nu te joci cu el.

Uite ca sunt multe care trec din **** in **** si nu sunt in dubii. De alea ce zici?

| Drimmero a răspuns:

Ba' Ray, ma refer la general ca esti bipolar, azi intr-un fel, maine intr-un alt fel, te bate si pe tine vantul ca pe altii de aici (la figurat), tu n-ai pareri fixe. Nu stau sa caut acum in raspunsurile tale desi daca m-as pune as gasi 100% ceva si la subiectul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limiteaza-te la o gramatica impecabila.Proverbele cubaneze vin dupa ce stii cand sa folosesti "care" si cand " pe care". Asta facand abstractie de celelalte cuvinte scrise gresit.
Nu vad ce relevanta are secolul 16 aici.Au fost alte secole mult mai incarcate de "depravare".
Nemessys e un el.Eu sunt o ea.Stiu ca traim intr-o lume in care pronumele pot fi dificil de utilizat, dar incearca sa faci un efort. Sper sa nu-ti explodeze si ultimul(si unicul)neuron.
Tradu-mi tu deepthroat printr-un singur cuvant in romana.Si o traducere exacta, nu felatie sau ceva de genul.In mod obisnuit evit folosirea cuvintelor in engleza, mai ales cu oameni ca tine care nici romana nu stiu, dar nu e mereu posibil.
Si daca trec din pla in pla si nu sunt in dubii, ce sunt? Femeie ultra usoara?

| Nemessys explică:

Omule, te rog eu mult ceva. Niciodata sa nu mai faci chat la intrebarile mele. Ok? Vorbesti singur. Ultimele 5 notificari sunt numai cu raspunsurile tale. Opreste-te.

| Drimmero a răspuns:

Ma asteptam sa o dai in altele, dar mi-a sarit ceva in ochi, de ce sa te enervezi sau sa fii invidios ca nu esti iubit? esti prea sensibil, ok, e uman sa ai sentimente dar in viata poti sa nu ai parte de sentimente reciproce, ce faci atunci, te arunci de pe un pod, iti pui streangul la gat, iti pui capat zilelor pentru ca n-ai iubire? Ar trebui sa te enerveze/frustreze propria ta personalitate care respinge pe oricine, nu ce primesc altii, parerea mea.