| Barajag a întrebat:

Cum faceti ca, partenerul vostru sa fie fericit?

Răspuns Câştigător
| Andandut a răspuns:

Pentru ca sa-l faci fericit pe partenerul tau trebuie sa-i arati in fiecare zi cat de mult il iubesti, daca se poate prin mai multe fapte nu doar prin vorbe, trebuie sa ai grija de el, sa-i fii alaturi mereu, sa-l sustii in tot ceea ce-si propune, sa-l intelegi, sa-i acorzi putina libertate sa mai iasa si el cu prietenii, sa lasi de la tine mai ales cand va certati.De exemplu am vazut unele intrebari ale tale legate de gelozie.Presupun ca partenerul tau e foarte gelos, nu? In acest caz, cand incepe el cu gelozia incearca ca tu sa fii mai calma pentru a nu se ajunge la o maaare cearta si incearca sa ai rabdare cu el, sa-i explici cele intamplate si sa-i demonstrezi ca pe el il iubesti.
De asemenea ai putea incerca sa-i faci mici surprize precum o cina romantica, o iesire intr-un loc mai select si romantic, o invitatie la cinema pentru a viziona un film de dragoste sau cand esti cu el acasa ai putea sa pui o melodie lenta, romantica si sa-l inviti la un dans. Incearca sa-l suprinzi, tu stii mai bine ce anume ii place.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Il iubesc, il respect si ii accept defectele. Nu il cicalesc, nu fac istericale (in masura posibilitatilor), nu il gelozesc, nu il controlez. Ii ofer in fiecare zi un zambet cand vine acasa indiferent de cat de suparata sau obosita sunt. Ii gatesc bunatati prin surprindere. Incerc sa-i iau din indatoriri ca sa ii usurez munca.

| mgtow a răspuns:

Ce crezi tu ca pot sa-i fac saracei fete e asa micuta d inaltime si frumoasa incat nu prea am timp sa o vad pentru ca lucrez ca sofer pe camion si nu am timp liber cand vreau crying

| Bacemi a răspuns:

Plec de acasa tongue

Glumeam. Incerc pur si simplu sa fie bine pentru amandoi. Sa ii arat in primul rand ca sunt sincer si serios. Ca nu e o gluma. Ca daca sunt cu o fata inseamna ca eu chiar o plac si e deosebita pentru mine. Incerc sa fiu o prezenta placuta. Sa nu fiu mereu prea critic. Dar totodata sa fiu sincer cand se mai greseste pe undeva. Conteaza mult ca partenerul sa vada ca il intelegi. Eu asa cred. Cred ca asta conteaza foarte mult, in proportie de macar 80% ( trecand peste pasul initial de atractie ). Ma refer dupa ce incepi sa cunosti pe cineva. Cand nu mai vorbim de intalniri, ci de o relatie. Atunci e important sa simti ca esti inteles. Pentru ca se contureaza personalitatea partenerilor si simti nevoia ca el sa o accepte pe a ta.

| Ana a răspuns:

Ii arat in fiecare zi cat de mult il iubesc si ce mult inseamna pentru mine

| CarmenR a răspuns:

Eu sunt o fire care se enerveaza foarte repede, asa ca, pentru a-l face fericit incerc sa las de la mine, pentru ca el este o fire foarte calma si nu-i plac zbieretele si crizele de nervi. Asa ca, in momentul in care ma enerveaza ceva incerc sa tratez problema cu mult calm.

| nicusor19 a răspuns:

Ca sa facem pe cineva fericit, trebuie sa stim ce e fericirea, sau sa avem o parerehappy
Parerea mea este ca, fericirea e conceptul omenesc de a ne exprima sentimentele de buna-stare, capacitatea de a dezvolta bucuria astfel incat sa o simtim mult mai profundhappy
Parerea mea esta ca, daca iti accepti partenerul/partenera asa cum este el/ea, fericirea vine de la sine, pentru ca odata ce invatam sa ne acceptam unii pe altii asa cum suntem, cu defecte si calitati, nu ne mai deranjeaza atat de multe lucruri.

| deutza a răspuns:

Pai ii fac pe plac sau daca nu pot sa ii fac pe plac incerc sa cad la o intelegere cu el...ma rog asa era:-

| OFM a răspuns:

Sa ii arati ca-l iubesti cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ii oferi tot ce ai uh. bineinteles in timp:-x` sa il rasfeti. sa se simta alintat... iubit. nu sa vina la tine si sa incepi cu reprosurile ` ca asa ` o sa mai dureze ceva timp pana o sa mai vina.sa nu faci ceea ce`l deranjeaza cel mai tare. sa te "sacrifici " pentru el. sa `l pui pe el pe primul loc ` nu tot timpul.`happy ca mai ai si scoala /facultate`/probleme.sa-i fie bine langa tine.
o zi frumoasasmug