| seeuniverse a întrebat:

Cum îi spui crush-ului ca el e crush?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa folosesti cuvinte romanesti, ca are limba romana cuvinte destule!

Vorbind smechereste cu "crush", s-ar putea sa creada ca o vrei sa o faci "praf".
Cuvintele englezesti nu au intotdeauna aceeasi conotatie in limba romana, iar de multe ori strica in loc sa repare.
Invatati sa va exprimati in romana, ca sa fiti siguri ca primiti raspunsul corect!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pe limba si intelesul lui, pentru a pricepe despre ce este vorba. happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ii spui, ci ii arati.
Te apropii de el/ea atent, petreci mai mult timp in preajma lui, si vezi daca merita.
Daca nu respinge, si incepe sa fie atent la randul lui, dupa o vreme slabesti putin 'afectiunea', sa vezi daca se apropie el, iar daca se apropie, abia atunci e clar ca si el/ea te place, si poti pune cartile pe masa, adica sa-i spui ca il/o placi... Bla bla. Oricum nu mai conteaza ce zici, daca va placeti reciproc.

| CRC98 a răspuns:

Ii spui crush ca este crush!

| RoxanaGhost a răspuns:

Ii spui ce simti pentru elwinking

| ALittleDeath a răspuns:

"In acest univers plin de enigme, tristete, lucruri fara sens, eu mi-am gasit crushul! Tu, tu esti sensul meu, rezolvarea mea, fericirea mea. Vreau sa-mi aprind fiecare tigara alaturi de tine, sa ma trezesc dimineata si sa ma duc la baie gandindu-ma la tine. Vreau sa ma prinzi de mana si sa calatorim prin viata doar noi doi. Vara sa stam intinsi pe iarba si sa asociem formele norilor cu animale, iarna sa facem ingerasi in zapada si sa ne udam impreuna, acolo.
Da' daca te prind cu alta, nu mai prinzi tu ziua de maine!"

Vezi? e simplu...

| justanotheralien a răspuns:

Ii spui pur-si-simplu "Esti crush!".