| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti dai seama ca un baiat te place?

74 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! ma ajutati si pe mine? uite cum sta treaba mie im place de un baiat care nu sunt sigura ca ma place. se uita insistent la mine si daca ma uit la el intoarce capu repede, isi aranjeaza mereu friziura cand sunt in preajma, vb cu un prieten de al lui despre mine ba chiar i-a spus prietenului lui (cu care ma inteleg destul de bine )sa imi spuna mie ca sunt cea mai draguta si cea mai de treaba dintre fetele de la mine de la bloc, de obicei sta cu prietenii lui pe unde stau si eu cu prietenele mele pentru ca stie ca stau mereu acolo, da ocolul blocului in care locuiesc, se da mare, face scheme cu rolele pentru ca stie ca ma impresioneaza, ce sa mai spun chesti din astea. eu incerc mereu sa fiu prietenoasa cu el, ii sar in ajutor, si cand trec pe langa el ma uit la el zambind etc etc. dar eu tot nu sunt sigura ca ma place este cu un an mai mare ca mine el trece a8 a si eu trec a7 a eu nu il cunosc de mult timp de vreo 3 luni cam asa. si eu nu mai stiu ce sa fac. CREDETI CA MA PLACE? ajutati-ma VA ROG! si o sa va ajut si eu la randu meuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! imi place un baiat dar el nu stie.mereu se uita la mine si eu cred ca ma place.intr-o zi eu fiind cu el in banca m-am uitat in ochii lui si i-am zambit. ei bine... el mi-a zambit si a fost cel mai frumos zambet cred ca ma place.sau nu. nu stiu ce sa fac si cum sa ii spun ca il plac.help me

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-am dat seama ca ma place dupa felul cum ma privea, glumea, si stateam pe o banca cu el si niste prieteni si el a pus mana pe marginea de sus a bancii dar doar cu cotul si din cand in cand ma atingea pe umar pana a fost sigur. Apoi, eu am stat cu mana pe banca si incet si-a pus-o si el, din cand in cand o mai apropia cand nu erau prietenii atenti cand au mai plecat din prieteni m-a luat de mana...si am stat asa cam 30 min caci atrebuit sa plec si mi-a cerut nr de tel si id si acum vb pe mess

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place de un baiat, dra nu stiu da si lui iiplace de mine, sa ne cunoastem si sa avem o relatie. ajutati-ma, va rog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog ajutati-ma si pe mine cu ceva mie imi place de un baiat si am fost la festival cu el si cu nijj prieteni deai nostri el se uita la mine ma face sa rad dar cateodata e cam enevant si mereu zice ca eu nu am voie sa am alt prieten in afara de el dar. spuneti-mi si mie ce am de facut plz.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Theamazing sa stii ca baiatul te place dar ii este rusine sa te sune si va crede ca insista prea mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie imi place de un baiat din clasa a-IX-a dar nu stiu daca lui ii place de mine tot timpul ma ia in brate glumeste cu mine si cateodata ma si saruta. Dar are prietena si nu stiu ce sa cred lui ii chiar place de mine sau doar glumeste. Care ma ajuta si pe mine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place foarte mult un baiat din clasa mea(sunt a-8-a) si nu stiu daca si el ma place. Imi este teama sa ii spun ce simt.
Este indiferent cu mine, dar de multe ori in timpul orelor il vad cum ma priveste...
Ce ma sfatuiti sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea e ca daca un baiat te place te admira foarte mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti place un baiat (asta merge doar la scoala)
roaga-l frumos sa vina cu tine pana la chioscu din curtea scolii si daca accepta esti in carti.
Aveti grija ca de la chiosc sa nu va luati o tampenie gen cipsuri, bounty sau cea mai ieftina chestie, de ex ia-ti (o apa minerta (apa plata e pentru snobi)) si dupa aia mai stai prin curte si poti sa intarzii un pic la ora; te urnesti dupa ce se suna.
Si vb cu el de ora si asa... daca povesteste de profi inseamna ca nu e prea interesat dar daca iti cere parerea ai succes.
Dupaia urmezi sfaturi clasice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eci mie nicoadta nu mi sa intplat treaba asta eu tot timpu am fot lovita cu vb urat si tot timpu chiar daca nu am tr cu el el are cum mine... ce pot intelege prin asta eu il iubesc enorm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Imi place foarte mult de un baiat din clasa a X-a, suntem la acelasi liceu si a aflat de la prietenii lui ca il plac. Am observat cum se uita la mine in fiecare pauza, ii foarte timid iar cateodata isi intoarce privirea cand ma uit la el. Intra pe mine pe mess cu intrebari legate de liceu si de teste. vorbeste destul de sec si cateodata ma tachineaza imi cere pareri despre cum ii sta parul si in ultima vreme mi-am facut curaj sa ii spun ca il plac si am aflat de la cel mai bun prieten al lui ca si el ma placea pe mine dar nu stiu daca inca ma mai place si l'am intrebat de curiozitate si a cam ezitat apoi a zis ca nu prea si a ras. Si mai nou tot intra pe mine sa vada daca sunt bine si ce mai fac dar converstia noastra este destul de scurta. La liceu inca ma priveste ca inainte si cand trec pe langa el imi zambeste si ma saluta. Credeti ca ma place?
Ajutati-ma va rog!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...Atunci cand un baiat te place se uita foarte atent la tine! Face orice sa sa te impresioneze! Cum ar fi:vb urat asa s-a intamplat la mine, arunca cu penarele pe sus si multe altele! Nu sunt inventate de mine, spun chiar cea ce s-a intamplat! Credeti-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand te uiti in ochii lui si vei vedek.Si dupa comportamentk

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un baiat cand te place se uita foarte mult la tine sau foarte frumos
. Daca este mai timid incearca sa vb. cu tine, te asculta cand spui ceva si este interesat de tine. Daca este mai indraznet iti spune in fata ca te place, le spune prietenilor lui sau ai tai ca te place, iti ofera cadouri, te ajuta cand ai nevoie de ceva.
Uni baieti isi manifesta sentimentele pe care le au pentru. tine asfel: uni se joaca mult cu tine, vrea sa faca totul cu tine, uni te lovesc din cauza ca sunt timizi. Te sfatuiesc sa fii atenta la cum se comporta baiatul pe care il placi cu tine.
Eu sunt sigura ca te place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 18 ani si in mintea mea e un baiat care are 22 de ani si nu e in tara.in vara ne am cunoscut si de atunci ma gandesc mereu la el.nu stiu daca ce a facut el ar trebui sa mi demonstreze ca macar i-am atras antetia...erau momente in care il surprindeam uitandu se la mine, intr o seara s-a asezat cu capul pe genunchi mei si am inceput sa vb dar nu de noi.si ultima chestie am dormit impreuna nu am facut nimic decat sa dormim imbratisati...acum el stiu sigur ca e cu o fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajutati-ma mie imii plaake de un baaiat e mai mare de cat mine cu 2 ani si el zice caa sunt prea mica pentru el innaainte ma suna vb prin mesaje ma alinta si nu de muult am aflat ca cel mai bun pr a lui ii plaake de mine el nu ar vrea sa fie cu mine ca sa nul supere pe prietenu nu-i va rooog un sfaat:-s:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

eu consider ca un baiat te place daca incerca sa fie amuzant, te priveste insistent si dragastos, dar cel mai bine e sa-l intrebi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

OK, eu sunt baiat si cred ca ma pricep destul de bine la astea happy deci sa va spun in lume sunt mai multe feluri de baieti care isi manifesta dragostea in diferite moduri un tip de baieti ar fi cei care le ajuta mereu pe fete si la orice mica oportunitate nu ezita sa le sara in ajutor cu orice lucru marunt un alt tip ar fi acei care, cand le plac de o fata sa o sacaie ca spun asa stiu si eu ori sa ii ia lucrurile si sa nu i le mai dea si sa o tachineze.bine mai sunt si baietii care le spun direct fara ezitare ( moarte sigura)... dar sa nu uitam ca baieti au o slabiciune aceasta e gelozia cand el vede ca fata de care ii place se da pe langa altul sau un baiat se da la ea il apuca toti draci si incepe sa dea in lucruri cu pumni laughing dar trebuie sa fii atenta cand te uiti un alt factor ar fi privirea poate el nu te priveste intens sau stiu si eu dar un lucru e sigur daca te priveste de mai multe ori poate ai noroc o era sa uit un alt factor important il are comunicare el se simte bine cand vorbesti cu el sper ca v-am fost de folos happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU am 10 ani si plac pe un baiat oare el ma place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atunci cand se tine dup' tine si cand te i-a in brete atunci cand renunta la tot dar cel mai sigur lucru este atunci cand rade la tine spune cat de mult te iubeste la prietenii tai si ...lasa oricum si mie imi place de un baiat si lui ii place de mine si sper ca intr-o zi imi va marturisi iubirea dar eu tot la el ma voi gandi pana nu voi mai fi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti poti da seama numa daca zboara porcii pe sus prin cer, si cand mi se taie... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt la scoala cls a 6-a si imi place de un baiat pretind ca am iubit, el are o pr dar mereu se uita la mine in ore glm cu mine dar mereu cand jucam adv si prov. Zice ca nu ma place va rog dat-imi un rasp ca nu gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place foarte mult de un baiat dar cand sunt numai eu cu el se comporta extraordinar de frumos dar cand mai sunt si alti baieti si fete face misto de mine eu ce sa inteleg din asta ma place sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand iti face avansuri:*love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea poti sa-ti dai seama cand un baiat te place, cel putin asa cred, pentru ca uneori poate sa te bage foarte mult in seama si cateodata poate sa te ignore complet, pote chiar sa te jigneasca. Spun asta pentru ca si mie mi s-a intamplat de foarte multe ori. Eu cred ca cel mai bine ar fi sa il intrebi chiar saca poate nu iti spune adevarul sau poate iti e rusine sa o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pei eu am un proeten si la inceputul reletiei se purta frumos chiar de ziua indragostitilor mai adus si flori dar de la un anumit tinp se poarta mai indiferent se uita dupa fete cu mine langa el(eu nu ii spun sa nu se uite chiar si il ajut in unele cazuri)dar nu se procedeaza asa i-am gasit niste mesaje pe telefon din greseala de la o fata care tot il intreba daca mai merge la bunici si cand se intalmesc ca ii este dor de el si eu am tacut! si acum imi pare rau ca am acceptat sa fiu cu el mai bine era supi pe mine decat sa isi bata joc de mine si sa ma faca de ras cu orice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un baiat te place atunci cand esti draguta, e ft important sa fi tu insuti, insa depinde si de baiat nu tot timpu e multumit cu putin.Depinde de la persoana la persoana,sunt uni calumea,respectuosi alti vor doar sa te pacaleasca ca si un joctongue pana isi atinge scopurile,acelea fiind "a te baga in pat" dar sunt si alti care stiu ca aprecieze,trebuie sa fim noi fetele tot timpul cu ochi in patruhappy. daca te place,te va prezenta parintilor,prietenilor,se v-a comporta frumos cu tine,poate mici atenti, te va privi insistent, iti va zambi des si te va face sa te simti binewinking thinking asta e parerea mea

| Eleva10 a răspuns:

Cand vb frumos cu tine, cand e invidios ca stai si vb cu altii si cand te apara.

| modelpop a răspuns:

Pai un baiat, observi ca te place din moment ce apeleaza la toate categoriile din punct de vedere fizic(adica vb frumos, te priveste destul de frumos, sunt baieti care se si pierd... spunand tot felul de cuvinte)cum spune mlm COMPORTAMENT