| BloodyBlade a întrebat:

cum imi dau seama daca un baiat ma place?

Răspuns Câştigător
| Criss003 a răspuns:

De ce băgăm în discuţie un sentiment aşa de mare? De ce ''jonglăm'' cu termeni pe care nu îi cunoaştem? Avem noi idee,la vârsta asta,ce înseamnă cu adevărat iubirea? Există iubire? Cel puţin,nu la vârsta noastră.
Da, există atracţie fizică, există ''îndrăgosteală'' dar nu prea cred că există iubire.
Cum îti dai seama dacă un băiat te place?
1. După modul în care te priveşte.Uneori, privirile spun mai mult decât cuvintele. Ochii sunt oglinda sufletului.
Dacă se uită insistent fără a-şi mai lua privirea, se uită timid şi apoi întoarce privirea.
2. Dupa zambete.La fel ca în cazul ochiilor, zâmbetul spune mai mult decât 1000 de cuvinte.Un zâmbet pur, frumos, cu gura până la urechi sau chiar discret poate însemna că te place.
3.Indicii comportamentali.Ai auzit termenul? Mai exact, gesturile.Gesturile te dau de gol aproape întotdeauna.
Clipeşte des,se uita fix în ochii tai,îşi freacă mâinile încontinuu în prezenţa ta,se fâstâceşte, te atinge ''întâmplător''? Atunci, te place.
4.Alte semne : Încearcă să se bage în seamă cu tine,încearcă să te facă să râzi, să se integreze în grupul tău de prieteni, să te ajute sau să te asculte ori de câte ori are ocazia?
Inima îi bate pentru tine :X.winking

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Daca-l vezi ca iti da tarcoale, ca se uita in ochii tai, iti zambeste, vb cu tine mereu, iti zice glume, radiaza pe langa tine si ii sticlesc ochii, sigur are ceva pentru tine! pa.

| STEFANXxX a răspuns:

Asculta sunt multe variante, dar cel mai des se comporta cu tine ciudat.

| Al3xCojbuchi a răspuns:

Pai,daca te place iti vorbeste numai tie, uneori ii lasa pe prieteni la distanta ca sa poata sa vorbeasca cu tine. Face glume care spera sa te amuze.Cred ca cel mai frumos lucru sa aflii daca te place e sa-ti iei inima in dinti si sa ii spui ca-l placi.Nu prea ne plac fetele rusinoase care trimit pe altcineva sa ne intrebe daca il placem pe X sau pe Y.Fii tu insati si nu te dezamagi de raspuns.Fie pozitiv sau negativ.

| Ţăcă a răspuns:

Doamne, cred ca majoritatea baietiilor incep cu o privire, un zambet, niste glume. chestii mici vrajeli. oh go on Dar nu cred ca vine din prima " hei domn`soara imi sticlesc ochii dupa tsatsele tale si curu... e bestial! smug " Cel putin nu zic asta laughing