| Alice_7983 a întrebat:

Cum ma pot masturba ca sa am un orgasm? (sunt virgina si am 16 ani)

13 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La dus, in pat sau in vana. iti mangai cu mana curata sanii, incet, si cu cealalta zona vaginului, intai circular, si apoi insisti pe clitoris, pana ajungi la orgasm. dar nu e obligatoriu sa reusesti de la inceput, ci pe parcurs, depinde de mai multi factori! (sensibilitatea ta cutanata, evocarea mentala a unui baiat care iti place mult, daca esti singura si linistita, etc.)

Cauta si citeste si despre Petting!

| anonimaa a răspuns:

Pai cu degetelehappy
sau o colega se masturbeaza cu dusul. cand esti la dus dai la maxim apa sau cat stii ca suporti si indrepti jetul in vagin pana ce descoperi ca ai o senzatie mai placuta. sa nu te astepti sa te exciti din primele 5-10 minute dar asta depinde de fiecare cat de repede se excita.
tu de fapt trebuie sa gasesti punctul G [punctul in care femeia se excita cel mai tare] si de acolo e simplu.
spre ca te.am ajutat! XOXO (fundita?)

| Dan a răspuns:

Cu ceva care sa nu te doara! Noroc!

| mihaela_7412 a răspuns:

Asta descopera u singura u trebuie sa stii ce puncte sensibile ai

| cosmina16 a răspuns:

Daca te masturbezi ca sa simti orgasm te si dezvirginezi
De ce nu lasi sa faca asta un baiat care merita?
Parerea mea este sa stai cuminte!
Lasa orgasmul pentru mai tarziu

| J0hn a răspuns:

Baga-ti degetelu ala al tau de 16 anisorihee hee.

| LOVEsick a răspuns:

Daca nu spuneti ceva inteligent sau care sa o ajute pe fata, mai bine pastrati-va prostiile pentru voi.

Orgasm clitoridian poti obtine, prin masarea clitorisului sau prin sex oral.

| ciupanezu7 a răspuns:

Nu krd ca e posibil...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate prin stimularea indelungata a clitorisului pana iti vei descoperi singura zonele excitante...big grin ai grija sa nu iti bagi prea tare degetutzele pe unde nu trebuie! nu crd ca ai vrea sa te deyvirgineyi singura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine îţi cumperi o pizza sau un tort de îngheţată şi vei obţine aceeaşi senzaţie placută ca şi în cazul masturbării dar fără contractii musculare si fără stimularea celor aprox. 8000 de terminatii nervoase libere din clitoris. Credemă... este mai sănătoasă prima variantă. Să fii cuminte! tongue

| helllboyyy a răspuns:

Poti incerca sexul oral...

| Cosminutz97 a răspuns:

Eu zic sa astepti..sa faca asta un baiat. nu te grabi happy

| Anamaria7890 a răspuns:

Buna ..pai in primul rand trebuie sa fi relaxata. Incepe prin a te mangaia pe tot corpul cam aproximativ 20 de minute iar apoi mangaiete pe pasarica de sus in jos si tot asa. Pana te exciti umezeste-te cu acea scurgere pe clitoris iar apoi mangaiete circular pe el cu degetul aratator si cel mijlociu. Si incearca sa te gandesti la chestii erotice. Daca nu incearca sa te uiti la un film XXX.