| cristina_6683 a întrebat:

Cum pot face poze artistice? Adica in fata, in prim plan sa se vada foarte clar, iar in spate sa se vada mai neclar, umbrit? Pllleeeaaassseee help puppy dog eyes [ scuze categoria dar e cea mai accesata ]

4 răspunsuri:
| channah_5883 a răspuns:

Cu un aparat profesional. Sa cauti programe nu stiu daca te ajuta, poate doar photoshop-ul dar iti trebuie licenta. Iti recomand sa iti faci un book daca vrei ceva frumos si cu gust, costa ceva dar merita!

| meLyssa_9110 a răspuns:

Mai este un program mai simplu de modificat poze - photoscape il poti downloada de aici - http://www.photoscape.org/ps/main/download.php - iar pentru ce ai tu nevoie dupa ce il instalezi intri in editor, adaugi poza pe care doresti sa o modifici, apesi casuta in care scrie *filter* apoi alegi *region (out of focus)* apoi *blur* si gata;)

| Larysa13 a răspuns:

Poti incerca cu programul GIMP 2.6
Are aceleasi atributi ca si photoshopul, si este gratuit happy

| Venin_Loredana_1988 a răspuns:

Ai nevoie de un obiectiv macro de la tamron sau sigma si bineinteles un aparat professional