| afrodita17 a întrebat:

Cum pot salva poze de pe hi5? am incercat cu "save picture as..."si nu merge...imi apare in fereastra de la poza un punctuletz mic patrat...se pricepe cineva? ...plss help...

Răspuns Câştigător
| george82ro a răspuns:

Se pot salva pozele de pe hi5.
In partea din dreapta a pozei mergi cu mouse-ul pana cand nu mai apare sub forma de manuta cursorul, ci este sub forma de sageata. Dai click dreapta...View Source...si o sa se deschida o fereastra noua de NotePad care are titlul displayPhotoUser[1]. Dai search (Ctrl+F) sau cauti pur si simplu linia in care curImage = new Image();. Apoi in linia imediat urmatoare curImage o sa ia valoarea unui link. Copiaza link-ul respectiv (fara ghilimele) si deschide o noua fereastra in browser...mergi la adresa...si da paste (sau Ctrl+V).
O sa vezi poza la rezolutie mai mare decat cea care o poti "fura" cu diferite programe de captura.winking
Succes...

153 răspunsuri:
| ad3lina a răspuns:

Mai intai alegi unde vrei sa o bagi si dupa dai "salveaza fotografia" j ti s-a salvathappy

| cristy200927 a răspuns:

Dai sa vezi urmatoarea poza, in stanga unde sunt thumbnailurile cu poza precedenta/anterioara, dai click dreapta pe cea pe care ai vrea sa o salvezi, dai "View Image", apoi la adresa in Adress Bar, la final unde ai -01.jpg schimbi in -02.jpg (schimbi din 1 in 2), enter si ai imaginea mare. Cel putin in Firefox, pe altele nu stiu.

| Deea_7205 a răspuns:

Incearca cu 'print screen' din tastatura si paste(ctrl+v) in paint.
Dar la ce tot va trebuie pozele de pe hi5-urile altcuiva? Si de ce ai postat intrebarea asta in categoria 'dragoste si sex'? :-s n-are logica crede-ma.

| liviutz_2956 a răspuns:

Deasupra pozei e un buton " Show Photo Links " dai pe el si copiezi de acolo adresa care are la sfarsit extensia.jpg... deschizi o fereastra noua in browser si intri pe acea adresa.de acolo poti sa salvezi cu "save as"...:d